Rus paraşütçü yere çakıldı

Talas'ta yapılan Dünya Yamaç Paraşütü Şampiyonası'nda aksilikler sporcuların yakasını bırakmadı. Önceki gün bir Japon paraşütçü dağa çakılırken, dün de paraşütü kapanan Rus sporcu düşerek yaralandı.

KAYSERİ - Talas'ta yapılan Dünya Yamaç Paraşütü Şampiyonası'nda aksilikler sporcuların yakasını bırakmadı. Önceki gün bir Japon paraşütçü dağa çakılırken, dün de paraşütü kapanan Rus sporcu düşerek yaralandı. Ali Dağı'ndaki şampiyonada 29 ülkeden 119 pilot yarışıyor. Türk Milli Takımı ise 21 sporcudan oluşuyor.
Rüzgârın hızı saatte 30 km.'ye çıktığı için paraşütçülere zor anlar yaşatan şampiyonada moraller Japon pilot Toşhihiko Toşi'nin dağa çakılmasıyla bozuldu. Dün de Bulgaristan adına yarışan Rus pilot Natalia Loseva kaza geçirdi. 10 dakikalık uçuşun ardından türbülansa kapılan 30 yaşındaki Loseva'nın paraşütünün kanatları rüzgârın etkisiyle kapandı. Rus paraşütçü, Ali Dağı'nın yaklaşık 600 metresinde kayalıkların bulunduğu yamaca hızla düştüğü belirlendi.
Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timi tarafından Skorsky helikopteriyle Erciyes Üniversitesi Gevher Nesibe Hastanesi'ne kaldırılan Loseva'nın burada röntgeni çekildi. Bel ve sırtında travma meydana geldiği belirlenen Loseva, yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı.