Rus uçağına iniş izni verilmedi

Rus uçağına iniş izni verilmedi
Rus uçağına iniş izni verilmedi
Afganistan'da görev yapan Alman askerlerine ait malzemeleri Trabzon Havalimanı'na getireceği duyurulan dünyanın en büyük kargo uçağı Antonov AN-25'in Trabzon Havalimanı'na inişine izin verilmedi.

TRABZON - Afganistan 'da görev yapan Alman askerlerine ait malzemeleri Trabzon Havalimanı'na getireceği duyurulan dünyanın en büyük kargo uçağı Antonov AN-25'in seferi iptal edildi. Devlet Hava Meydanları Genel Müdürlüğü'nün, uçağın Trabzon Havalimanı'na inişine izin vermediği öğrenildi.
Çok ağır yükle gelmesi beklenen Rus kargo uçağının inişi halinde piste zarar verebileceğini göz önüne alan Devlet Hava Meydanları Genel Müdürlüğü, 88,5 metrelik kanat açıklığını da tehlikeye yol açabileceğini dikkate alarak inişe izin vermedi. Daha önce yapılan açıklamada, uçağın 27 Mayıs Pazartesi günü saat 06.00'da Trabzon Havalimanı'na iniş yapacağı bildirilmişti.
Afganistan'dan görev yapan Alman askerlerine ait malzemeler 25 Nisan'dan bu yana Trabzon Havalimanı'na getirilerek buradan limandaki gemilerle Almanya 'ya taşınıyor. (Osman ŞİŞKO-DHA)


  http://www.radikal.com.tr/113495111349512

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  rusvet - namikral

  bizim bu iste bir cikarimiz yok demistir karari veren. cebine uc bes sikistirirlarsa onaylar.

  MAZARET HAZIR - pispor

  oysa kısaca pist yeterli değil diyemiyor.oyle ya sen her önüne gelen firmaya havalanı yaptırırsan sonucu bu olur.Oysa Trabzon büyük bir il.Ve yoğun bir hava alanı.