Rus ve Türk savaş gemisi, aynı dakikalarda İstanbul Boğazı'nda

Rus ve Türk savaş gemisi, aynı dakikalarda İstanbul Boğazı'nda
Rus ve Türk savaş gemisi, aynı dakikalarda İstanbul Boğazı'nda

Türk savaş gemisi 'Göksu', bu sabah Boğaz'da Marmara Denizi'ne doğru yol alırken görüntülendi.

Bir Rus askeri gemisinin, cuma günü İstanbul Boğazı'ndan geçiş yaptığı sırada bir askerin omzunda füze taşırken görüntülenmesi tartışmaları sürerken bu sabah Rusya'ya ait bir askeri gemi daha Boğaz'dan Karadeniz'e geçti. Aydnı dakikalarda Türk savaş gemisi Göksu da Boğaz'daydı.

İSTANBUL – İstanbul Boğazı'ndan bu sabah bir Rus savaş gemisi daha geçiş yaptı. LST Korolev adlı gemi, saat 08.30 sıralarında Karadeniz'e doğru ilerlerken görüntülendi. Aynı dakikalarda Türk savaş gemisi Göksu da İstanbul Boğazı'ndan geçiş yaparken kameralara yansıdı. Göksu ise Marmara Denizi'ne doğru yol aldı.

Rus savaş gemisi Caesar Kunikov'un, cuma günü İstanbul Boğazı'ndan geçişi sırasında, gemideki bir askerin omzunda füze taşırken göründüğü fotoğraf dün ortaya çıkmış ve tartışmalara neden olmuştu.

NATO GEMİLERİ MARMARA DENİZİ'NE AÇILDI

Bu arada dün Sarayburnu açıklarında demirleyen F-334 NRP Francisco de Almeida, F-105 ESPS Blaz de Lezo ve FFG-338 HMCS Winnipeg'den oluşan NATO Deniz Grubu gemileri bugün Marmara Denizi'ne açıldı. Gemiler hareket halindeyken güvertede nöbet tutan askerler dikkat çekti.

Cengiz ÇOBAN - Hasan YILDIRIM - DHA