Rusların aradığı Alparslan Çelik İstanbul'da cenazede: Buradayım, oradayım

Rusların aradığı Alparslan Çelik İstanbul'da cenazede: Buradayım, oradayım
Rusların aradığı Alparslan Çelik İstanbul'da cenazede: Buradayım, oradayım
Türkiye tarafından düşürülen Rus savaş uçağından paraşütle atlayan pilotu öldürdüğünü söyleyen ve Rus istihbaratının bir numaralı hedefi olan Alparslan Çelik, Suriye'de savaşırken ölen MHP Fatih İlçe Başkan Yardımcısı İbrahim Küçük'ün cenaze töreninde ortaya çıktı ve "Şehit bizim arkadaşımızdı" dedi.

RADİKAL - Suriye'de Esad yönetimine karşı savaşırken bir hava bombardımanında hayatını kaybeden MHP Fatih İlçe Başkan Yardımcısı İbrahim Küçük için dün Fatih Camisi’nde düzenlenen cenaze töreninde ilginç bir katılımcı vardı. Türk savaş uçaklarının 24 Kasım’da düşürdüğü Rus SU-24 savaş uçağından atlayan pilot Oleg Peşkov’u öldürdüğünü açıklayan Alparslan Çelik (33) de törendeydi. Musalla taşının yanında bir süre saygı nöbeti tutan Alparslan Çelik, cenaze namazını da en ön safta kıldı.

Hürriyet gazetesinden Fırat Alkaç'ın haberine göre, bir süre de tabuta omuz vererek yürüyen Alparslan Çelik'in bu esnada ağladığı görüldü. Tabutun cenaze aracına konulmasından sonra 5 arkadaşının çevresini sardığı Elazığlı Alparslan Çelik, “Şehit bizim arkadaşımızdı. Bayırbucak’ta, Türkmendağı’nda yanımızdaydı, hep beraberdik” dedi.

'BURADAYIM, ORADAYIM'

Alparslan Çelik, “Ne zaman Suriye’den geldiğiniz” sorusuna ise “Ben buradayım, oradayım. Gidip geliyorum. Şimdi de cenaze için geldim. Tekrar giderim” dedi. Daha fazla açıklama yapmayan Alparslan Çelik, yanındaki korumalarla birlikte camiden ayrıldı.

Ruslar Alparslan'ı arıyor!