Rüşveti reddeden polise ödül

Bulgaristan İçişleri Bakanlığı Genel Sekreteri ve Emniyet Genel Müdürü General Boyko Borisov, devletin el koyduğu Egebank'ın eski sahibi Murat Demirel'in önerdiği 100 bin avroluk rüşveti reddeden görevlilerin ödüllendirileceğini açıkladı.

BURGAZ - Bulgaristan İçişleri Bakanlığı Genel Sekreteri ve Emniyet Genel Müdürü General Boyko Borisov, devletin el koyduğu Egebank'ın eski sahibi Murat Demirel'in önerdiği 100 bin avroluk rüşveti reddeden görevlilerin ödüllendirileceğini açıkladı.
Borisov, gözaltına alınan kaçaklarla ilgili soruşturmanın çok yönlü sürdürüldüğünü belirterek, "Rüşveti kabul etmeyen görevlilerimize özel bir ödül vereceğim" dedi. Borisov, Murat Demirel, eşi Ayşenur Esenler ve Zafer Arıkan'ın Burgaz Limanı'nda yakalandıklarında önce teknede 40 bin avro rüşvet teklif ettiklerini, tekneden indirildiklerinde ise bu rakamı 100 bin avroya çıkardıklarını belirterek, "İnsan ticareti yaptığından şüphelendiğimiz 'Rıza Terzioğlu' teknisini bir süreden beri izliyorduk. Limana, yeni yıla girilmesine 10 dakika kala geldiler. Görevlilerin yeni yılı kutladıkları dakikalarda gizlice limandan giriş yapmayı planlıyorlardı" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7337957337950

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.