Rüşvetini savcılık yoluyla isteyince

İhaleye katılmak için görevli memura rüşvet veren ancak ihaleye giremeyince rüşveti geri almak amacıyla savcılığa dilekçe yazan Aydınlı Mehmet İnanç, hapsi boyladı.

NAZİLLİ - Aydın'ın Kuyucak ilçesinde Hazine'ye ait arazinin ihalesine giremeyen bir kişi, ihale için memura rüşvet verdiğini belirtip bu paranın iade edilmesi amacıyla Cumhuriyet Savcılığı'na dilekçe yazınca, memurla birlikte cezaevine girdi.
Çobanhisar Köyü sınırları içerisinde bulunan Hazine'ye ait arazilerin satışı ile ilgili ihalenin süresinin geçtiğini öğrenen Yaylalı Köyü'nden Mehmet İnanç, Kuyucak Cumhuriyet Savcılığı'na dilekçeyle başvurdu. Dilekçede, Kuyucak Mal Müdürlüğü Milli Emlak Servisi'nde
görevli memur Mehmet Özbay'ın, araziyi ucuza alabilmesi için kendisine yardım edeceğini söyleyerek 3 bin 500 dolar rüşvet aldığını ileri süren İnanç, ihaleden haberdar dahi edilmediğini belirterek, kandırıldığı için bu paranın memurdan alınarak kendisine verilmesini istedi.
Dilekçe üzerine savcılık talimatıyla harekete geçen polisler, rüşvet verdiğini söyleyen İnanç ile rüşvet aldığı iddia edilen Özbay'ı gözaltına aldı. Savcılığa sevk edilen İnanç ve Özbay, tutuklanarak cezaevine gönderildi.