Rusya futbol takımlarının Türkiye'de kamp yapmasını yasakladı

Rusya futbol takımlarının Türkiye'de kamp yapmasını yasakladı
Rusya futbol takımlarının Türkiye'de kamp yapmasını yasakladı
Rusya Futbol Federasyonu yöneticisi Igor Lebedev "Federasyon, Türkiye ile Rusya arasındaki politik durumu gözteterek, ocak ayında Rus kulüplerinin Türkiye'de kamp yapmaması kararını aldı" diye açıklama yaptı

RADİKAL - Rusya Futbol Federasyonu, ülkedeki futbol takımlarının kış kamplarını Türkiye'de yapmamaları için karar aldı. Bu karar Antalya bölgesinde kış aylarında spor turizmi hizmeti vere 220 otel ve 50 bine yakın çalışan etkilenecek.
 

Türkiye ile Rusya'da yaşanan kriz nedeniyle Rus kulüpleri Antalya'da yapacakları kampları iptal ettirmeye başladı.

Russianfootballnews'te yer alan habere görde Rusya Futbol Federasyonu yöneticisi Igor Lebedev (üstte), bu kararı “Federasyon, Türkiye ile Rusya arasındaki politik durumu gözteterek, ocak ayında Rus kulüplerinin Türkiye’de kamp yapmaması kararını aldı” ifadelerini kullanarak kamuoyuna duyurdu.

 

Otelciler'de Rusya paniği: Gelir kaybı yüzde 70'i bulacak

Antalya'ya yılda yaklaşık 2 bin 500 kulüp geliyor. Bu kulüplerin yarıya yakınını Rus kafileler oluşturuyor. Rus kulüpleri hem daha kalabalık bir şekilde gelip hem de Antalya'da daha uzun süre kaldıkları için Turizm gelirlerinin yaklaşık yüzde 75'İni sağlıyordu. (goal.com)