Rusya'nın kutsal annesi: Gülsüm anne

Rusya'nın kutsal annesi: Gülsüm anne
Rusya'nın kutsal annesi: Gülsüm anne

Rus milletvekili Khudyakov, Antalya da evinde ziyaret ettiği Gülsüm Kabadayı ya elini öperek teşekkür etti.

Trafik kazası sonrası felç geçirip yatağa bağımlı hale gelip konuşamayan 'Umut'un gönüllü annesi Gülsüm Kabadayı, Rusya'da 'kutsal kadın' ilan edildi.

ANTALYA- Rus Milletvekili Roman Khudyakov ile Rus Devlet Duma görevlisi ve Rusya Devlet Başkanı Putin’in danışmanı Ramin Gasymov Türkiye ’de ‘Umut Bebek’ olarak tanınan felçli genç ve ona koruyucu aile olarak bakan Gülsüm Kabadayı’yı evlerinde ziyaret etti. Rus ziyaretçiler, yaklaşık 1 saat kaldıkları evde Kabadayı ve ailesine teşekkür etti. Rus konuklar, Kabadayı’nın Rusya’da ’kutsal kadın ’ ilan edildiğini, her gün Rusya ve dünyanın dört bir yanından kendilerine arayanların, Gülsüm annenin telefon ve adresini istediklerini söyledi.
Kabadayı’nın, “Eğer ailesi bulunursa o da burada yaşasın” sözleri üzerine Khudyakov, “Biz de ailesinin bulunmasını ve Umut’un ailesi ile yaşama şansının olmasını istiyoruz. Bu olay ülkeler arasındaki halk dostluğunu da artırmıştır” dedi. 

Refakatçilikten anneliğe 
Rusya Devlet Başkanı Putin’in danışmanı Gasymov da “Tekrar sizi sıcak kalpli bir insan olduğunuz için birisinin acısına duyarsız kalmadığınız için tebrik ediyorum” diye konuştu. Kabadayı, Antalya’da 2008 yılında trafik kazası sonrası felç olan ve konuşamayan gençle bir hasta ziyareti sırasında tesadüfen karşılaşmıştı. Kimliği bilinmeyen, kimi kimsesi olmayan gence aylarca gönüllü olarak refakatçilik yapan Gülsüm Kabadayı, gencin Türk vatandaşlığına alınmasının ardından ‘koruyucu aile’ olmuştu. Biri Sibirya’dan çok sayıda Rus aile Rus medyasını da uzun süredir meşgul eden gencin kendi çocukları olduğunu iddia etti. (DHA)