Rüzgâr can kurtardı

Koyulhisar'a bağlı Sugözü Köyü Kuzulu Mahallesi'nde önceki gün meydana gelen heyelanda toprak altında kalan 15 kişiyi kurtarma çalışmaları, heyelan tehlikesi sürdüğü için durduruldu.

SİVAS - Koyulhisar'a bağlı Sugözü Köyü Kuzulu Mahallesi'nde önceki gün meydana gelen heyelanda toprak altında kalan 15 kişiyi kurtarma çalışmaları, heyelan tehlikesi sürdüğü için durduruldu.
Heyelanda 27 ev ve bir cami toprak altında kalmıştı. Ekipler, kurtarma çalışmaları için heyelanın durmasını bekliyor. Sivas Sivil Savunma Müdürü Peksever Müderrisoğlu, on binlerce ton toprağın kaldırılması gerektiğini belirterek, kayıplara ulaşmanın aylar sürebileceğini söyledi. Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener ile Bayındırlık Bakanı Zeki Ergezen, dün heyelan bölgesine gitti. Şener, "Evlerini kaybedenler için yeni mahalle kurulacak. Zarar karşılanacak" dedi.
Heyelanda toprak altından kurtulmayı başaran Murat Korkmaz dehşeti anlattı:
Bir kurtuluş hikâyesi
"Mahallenin yanındaki tarlada traktörle çalışıyordum. Birden gürültü koptu. Dönüp baktığımda dağ üzerime doğru geliyordu. Hemen traktörü ters istikamete doğru çevirip hızla uzaklaşmaya çalıştım. Son anda traktörümle birlikte toprağın altında kaldım. Yaşadığımı anladığımda elimi uzattım. Elim toprağın üzerine çıktı. Bu sırada elime rüzgâr deyince, hemen yukarı doğru kazmaya başladım. Umutsuzluğa düştüğüm an oldu. Öleceğim galiba dedim. Çıktıktan sonra geriye baktım, köyün yarısı yoktu."


    http://www.radikal.com.tr/7413017413010

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.