S.A'.nın annesi 'Akli dengem bozuk' dedi

Kızı S.A.'yı dövdüğü iddiasıyla tutuklanan Çiğdem A. ile aynı suçlamayla tutuksuz yargılanan eşi Ali A., Bolu Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nün, S.A. ile ağabeyi İ.C.Y.'nin devlet korumasına alınması için açtığı davanın dünkü ilk duruşmasında çocuklarını geri istedi.
Haber: ERSİN ERCAN / Arşivi
FIRAT KESKİN / Arşivi

BOLU - Kızı S.A.'yı dövdüğü iddiasıyla tutuklanan Çiğdem A. ile aynı suçlamayla tutuksuz yargılanan eşi Ali A., Bolu Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nün, S.A. ile ağabeyi İ.C.Y.'nin devlet korumasına alınması için açtığı davanın dünkü ilk duruşmasında çocuklarını geri istedi.
Bolu Aile Mahkemesi'ndeki duruşmada, psikolojik tedavi gördüğünü, akli dengesinin yüzde 40 oranında yerinde olmadığını gösteren raporu bulunduğunu ileri süren Çiğdem A. hâkim Nesrin Canbazoğlu'nun dayak izleri ile ilgili sorusuna şu yanıtı verdi:
"Kızımı sadece bir kez, ama o zaman da çok dövmemiştim. Bu son olayda merdivenden düştü. Sadece bir keresinde sigaramı içtiği için, içtiği sigarayı alarak dudağına değdirdim. İlk eşimden olan oğlum İlker'in de psikolojik problemleri var. Kıskandığı için kızımın bacaklarını ısırıyordu. Sıla benim öz kızım, geri istiyorum." Canbazoğlu, Çiğdem A.'nın 'Akli dengem yerinde değil' sözlerine tepki göstererek, "Benden akıllı görünüyorsun" dedi.
Ali A. ise, kızını yuvadan almak için gerekirse eşinden boşanacağını söyledi, "Üvey oğlum İlker'e bile bir tokat dahi atmadım. Kızımı hiç dövmedim. Eşim de benim yanımda dövmedi. Ben yokken dövüp dövmediğini ise bilemiyorum" diye konuştu.
Hâkim Canbazoğlu, Çiğdem A.'nın psikolojik sorunu olup olmadığının tespiti için hastaneye sevkine, iki çocuğun psikolog gözetiminde ifadesinin alınması için müzekkere yazılmasına karar verdi. Mahkeme, bir sosyal hizmet uzmanı ile bir psikoloğun, çiftin yaşadığı çevrede inceleme yaparak rapor hazırlamasını da kararlaştırarak duruşmayı erteledi.