S.A. yetiştirme yurduna alınacak

Annesi ve babası tarafından öldüresiye dövüldüğü ileri sürülen 3.5 yaşındaki S.A.'yı dün Tarım ve Köyişleri Bakanı Sami Güçlü hastanede ziyaret etti.

BOLU - Annesi ve babası tarafından öldüresiye dövüldüğü ileri sürülen 3.5 yaşındaki S.A.'yı dün Tarım ve Köyişleri Bakanı Sami Güçlü hastanede ziyaret etti.
Çocuğa babaannesi ve dedesinin sahip çıktığını belirten Güçlü, "Şu aşamada çocuğun tedavisi sürüyor, tedavisi bittiğinde, sosyal hizmetler kurumları tarafından hastaneden alınacak. Çocuğun, büyükanne ve büyükbabasına verilmesi söz konusu olursa da konunun takibi yapılacak" dedi.
Bolu Sosyal Hizmetler Müdürü Ali Andaç da Sıla'nın Bolu Valiliği'nin aldığı kararla, sosyal hizmetlere bağlı bir kuruma yerleştirileceğini açıkladı. Küçük kızın tedavi gördüğü hastaneye Bakan Güçlü'den önce gelen babaanne Hatice A. torununa sahip çıktı: "Gelinim torunumu daha önce de dövdü. Torunuma bakmak için evime aldım. Ancak, oğlum, 15 gün önce 'Karım düzeldi. Bir daha dövmeyecek' diyerek çocuğu benden aldı. Çocuğu tekrar dövmüşler ve dövdükten dört gün sonra durumu ağırlaşınca, ölmesinden korktukları için merdivenden düştüğü yalanını uydurarak hastaneye getirmişler. Bu defa çocuğu geri vermeyeceğim. Sosyal Hizmetler Müdürlüğü çocuğu almak isterse davacı olacağım."