S.A. yuvaya verilecek

Annesi tarafından dövülerek hastanelik edilen 3.5 yaşındaki S.A.'nın yuvaya yerleştirileceği açıklandı. Bolu Valisi Ali Serindağ, küçük kızın devletin koruması altında olduğunu ve...

BOLU - Annesi tarafından dövülerek hastanelik edilen 3.5 yaşındaki S.A.'nın yuvaya yerleştirileceği açıklandı. Bolu Valisi Ali Serindağ, küçük kızın devletin koruması altında olduğunu ve Sosyal Hizmetler'in Bolu Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açtığı velayet davasının sonucuna göre, 0-6 yaş grubundaki çocukların barındırıldığı bir yuvaya verileceğini söyledi. Çocuğu babaanne Hatice ile dede Mustafa A.'nın istediğini hatırlatan Serindağ, "Bu aşamada mahkeme çocuğu babaannesiyle dedesine verecek olursa, bu aile de devletin kontrolünde ve gözetiminde olacak. Gerekirse aileye maddi yardım yapılacak" diye konuştu.
Vali Serindağ, S.A.'nın babası ile erkek kardeşinin kayıplara karıştığını, mahkeme kararına göre erkek kardeşin de yuvaya verilebileceğini söyledi. Anne Çiğdem A. ise küçük kızın savcıya verdiği ifade doğrultusunda önceki gün tutuklanmıştı. Anne Çiğdem A., ilk eşinden olan kızı İrem'i bakamadığı için daha önce yuvaya verdiğini, İrem'in 10 aylıkken yuvada öldüğünü söylemişti.