Saadet Partisi 'heykele' taktı

Saadet Partisi Genel Başkanvekili Recai Kutan, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Roma' da imzaladığı Avrupa Anayasası hakkında kimsenin bilgisi olmadığını savundu. İl başkanları toplantısında konuşan Kutan, şunları söyledi:

ANKARA - Saadet Partisi Genel Başkanvekili Recai Kutan, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Roma' da imzaladığı Avrupa Anayasası hakkında kimsenin bilgisi olmadığını savundu. İl başkanları toplantısında konuşan Kutan, şunları söyledi: "İmza töreni 1585-1590 yılları arasında Papalık yapan ve en büyük hayali Türkleri dünya üzerinden silmek olan Papa 5. Sixtus heykeli önünde imzalandı. Bir gazeteci Başbakan'ın söz konusu metni okumadan imzaladığını öne sürüyor.
Elde edebildiği bilgilere göre misyonerlerin faaliyetlerinin serbest olduğunu, pek çok maddede muğlak ifadeler bulunduğunu belirtiyor. İmza töreninin Papa'nın heykeli önünde yapılmasının ne anlama geldiğini halkımıza bırakıyorum.
İlerleme Raporu'nda rencide edici ve aşağılayıcı hükümler var. Hedef, bizi biz yapan, bizi güçlü ve üstün yapan, milli, manevi ve ahlaki değerlerimizi erozyona uğratmak, İslam'ı Protestanlaştırmaktır. Rapordaki azınlıklarla ilgili değerlendirmelerin amacı da Serv'i hortlatmak."