'Saat 20.00'de de yüzde yüzüne elektrik verilecek'

'Saat 20.00'de de yüzde yüzüne elektrik verilecek'
'Saat 20.00'de de yüzde yüzüne elektrik verilecek'
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, TBMM Genel Kurulu'nda muhalefet milletvekillerinin elektrik kesintisiyle ilgili tepkilerine "Yüzde 85'inde sorun giderildi, elektrik verildi. Saat 20.00'de de yüzde yüzüne verilecek" yanıtını verdi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, elektrik kesintilerinden etkilenen illerdeki toplam hedef kitlenin yüzde 85'inde bu kesintinin kaldırıldığını, saat 20.00 itibariyle yüzde 100 oranında enerji ihtiyacının karşılanmış olacağını bildirdi. Ancak saat 19:30 itibarıyla bazı bölgelerde elektirik tekrar kesildi. Bu kesin ile ilgili herhangi bir açıklama yapıldımadı.


TBMM Genel Kurulu'nda, üç yeni üniversite kurulmasına ilişkin kanun teklifinin görüşmelerinde, elektrik kesintileri gündeme geldi.

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, elektrik kesintisi nedeniyle ülkede adeta bir afet yaşandığını, eğitim, sağlık ve ulaşım hizmetlerinin aksadığını, ancak hükümetten henüz tatmin edici bir açıklama gelmediğini söyledi.

Bunun üzerine söz alan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, konuyla ilgili olarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nda kriz masası oluşturulduğunu, teknik çalışmaların devam ettiğini belirtti. Avcı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan aldığı bilgiye göre, elektrik kesintilerinden etkilenen illerdeki toplam hedef kitlenin yüzde 85'inde bu kesintinin kaldırıldığını, saat 20.00 itibariyle yüzde 100 oranında enerji ihtiyacının karşılanmış olacağını bildirdi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ise bu açıklamayı tatmin edici bulmadıklarını, kesintiye neden olan asıl sorunun açıklanmadığını ifade etti.

19:30'DA ELEKTRİKLER TEKRAR GİTTİ

Gün boyu krize dönüşen elektrik kesintisi bazı bölgelerde giderilmişti ancak 19:30 gibi tekrar elektrikler kesilmeye başladı.