Saatler ne zaman geri alınacak?

Saatler ne zaman geri alınacak?
Saatler ne zaman geri alınacak?
Saatler ne zaman geri alınacak, yaz saati uygulaması ne zaman sona erecek? 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi nedeniyle yaz saati uygulamasının sona ermesinin ardından saatler, bu Cumartesi'yi Pazar gününe bağlayan gece yarısından sonra, 04.00 itibariyle 1 saat geri alınacak.

RADİKAL - Saatler ne zaman geri alınacak? Yaz saati uygulaması ne zaman sona erecek, Kış saati uygulaması ne zaman başlayacak? Bu yıl 1 Kasım'da gerçekleşen seçimler nedeniyle yaz saati uygulamasında da değişikliğe gidildi. 

Yaz Saati uygulamasının sona erdirilmesinin ertelenmesine yönelik düzenleme, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun'un imzasıyla Başbakanlığa gönderildi. Bakanlar Kurulu tarafından da onaylanan erteleme kararı, Resmi Gazete 'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Bakanlar Kurulu kararıyla yaz saati uygulaması kapsamında gün ışığından daha fazla yararlanmak ve elektrik tasarrufu için saatler 29 Mart'ta 03.00'ten itibaren 1 saat ileri alınmıştı. Bu karara göre, 25 Ekim'de yaz saati uygulamasının sona ermesi ve saatlerin 04.00'ten itibaren 1 saat geri alınması gerekiyordu.

SAATLER İLERİ Mİ GERİ Mİ ALINACAK?

Yapılan yeni düzenleme doğrultusunda, bu yıl yaz saati uygulaması 1 Kasım'da yapılan genel seçimler nedeniyle 8 Kasım'da sona erecek. Yaz saati uygulamasının sona ermesiyle saatler, bu Cumartesi'yi Pazar gününe bağlayan gece yarısından sonra, 04.00 itibariyle 1 saat geri alınacak.


  http://www.radikal.com.tr/144223414422341

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  zorla olmaz bu işler - Commenter

  birkaç yıldır saatler normalinden önce ya da sonra alınması için çalışmalar var. Bu iş çocuk oyuncağıa haline çevrildi. Dünyanın hiçbir yerinde boyle uygulamalar olmuyor. Olursa da arada bir oluyor. Bütüm bilgisayar sistemleri, yazılımlar bu yaz ya da kış saati değişikliğini belli bir tarihte otomatik olarak yapmaya programlandığından, bu tarihi değiştirmek istediğinizde epey bir iş gücü gerekiyor. Firmalar saatlerini, günlerini bu işe veriyor. bu iş dogru yapılamazsa acil servis, uçuş bilgileri, aklınıza gelebilecek her kritik serviste sorun yaşanması gündeme geliyor. Bu kararları alanların bunları da göz önünde bulundurması lazım.