Sabancı'dan olimpiyat yorumu

Sabancı'dan olimpiyat yorumu
Sabancı'dan olimpiyat yorumu
Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Türkiye'nin olimpiyat yarışına devam etmesi ve gelecek seçimlere hazırlanması gerektiğini söyledi.

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, İstanbul 'un 2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları adaylığı yarışında Japonya 'nın başkenti Tokyo'ya geçilmesine rağmen, olimpiyat ruhuyla çalışmaya devam edilmesi ve gelecek seçimlere hazırlanılması gerektiğini söyledi.

İstanbul'un 2020 Olimpiyatları adaylığının destekçilerinden Güler Sabancı, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye 'nin bundan sonraki oyunlara hazırlanması gerektiğini vurgulayarak, şu ifadeleri kullandı:

"Şimdi yapacak çok işimiz var. Olimpiyat ruhuyla çalışmaya devam etmeli, gelecek seçimlere hazırlanmalıyız. Olimpizm felsefesiyle gençleri spora teşvik edecek, sporu hayatın bir parçası haline getirecek ve tüm toplumda spor bilincini yükseltecek politikaları ve planları hayata geçirmek için çalışmalıyız."

'YARIŞI FİNALE KADAR BIRAKMADIK'

Güler Sabancı, Tokyo'nun zaferle ayrıldığı oylama sürecinin hedefe odaklı ve profesyonelce yürütüldüğünü belirterek, "Büyük bir kararlılıkla sürdürdüğümüz yarışı finale kadar bırakmadık. Ancak ilk defa bu kadar yakın olduğumuz oyunlara ne yazık ki ev sahipliği yapamayacağız. Bu sürece özveriyle emek verenlere teşekkür ediyorum" diye görüşlerini aktardı.