'Sabatoj bulgularına rastlanmadı'

Zeytinburnu'nda bulunan Yeni Evrensel Gazetesi'nde çıkan yangına ilişkin soruşturmada, ilk belirlemelere göre sabotaj bulgularına rastlanmadı.

Zeytinburnu'nda bulunan Yeni Evrensel Gazetesi'nde çıkan yangına ilişkin soruşturmada, ilk belirlemelere göre sabotaj bulgularına rastlanmadı. Seyitnizam Mahallesi Demirciler Sitesi G-7 Sokak'taki 5 katlı binanın 3. katında bulunan Yeni Evrensel Gazetesi Haber Merkezi'nde, gece çıkan yangına ilişkin soruşturma sürüyor. İtfaiye ve polis yetkilileri, ilk belirlemelere göre, yangında sabotaj bulgularına rastlanmadığını ifade ettiler. Yeni Evrensel Gazetesi Genel Yayın Müdürü İhsan Çaralan yaptığı yazılı açıklamada,
haber merkezi ve yazıişlerinin bulunduğu katta çıkan yangında bilgisayar, kitap ve dokümanların büyük ölçüde zarar gördüğünü belirtti. Yangının çıkış nedeni konusunda henüz net bilgi sahibi olmadıklarını ifade eden Çaralan, bu nedenle sabotaj ihtimalini ya da aksini çağrıştıracak herhangi bir açıklama, yorum ya da değerlendirmede bulunmadıklarını ifade etti.