Sabih Kanadoğlu'na bir set dolusu 'delil' hediye geldi

Ünlü Piyanist Fazıl Say'dan Yargıtay Onursal Başsavcısı Sabih Kanadoğlu'na CD ve DVD seti gönderdi. Ergenekon soruşturmasında Kanadoğlu'nun evinde bulunan Say CD'lerine delil olduğu gerekçesiyle el konulmuştu


İSTANBUL - Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, Ergenekon soruşturması kapsamında evi aranan ve delil olarak CD koleksiyonuna el konulan Yargıtay Onursal Başsavcısı Sabih Kanadoğlu'na jest yaptı.
Akşam gazetesinin haberine göre polisin el koyduğu CD'ler arasında kendi albümünün de bulunduğunu öğrenen sanatçı, son 10 yılda seslendirdiği ve bestelediği eserlerden oluşan DVD ve CD setlerini, imzaladıktan sonra Kanadoğlu'na gönderdi.
Fazıl Say'ın 'paketini' önceki gün alan Kanadoğlu ve eşi sanatçıya teşekkür etmek için Say'ı telefonla aradı ancak Say, Milano'da turnede olduğu için kendisine ulaşamadı.
Say, Kanadoğlu'ndan 'dürüst ve değerli bir hukukçu' diye söz ederek şunları söyledi: 'Sayın Kanadoğlu, ömrünü hukuka adamış, hukukun üstünlüğünü her şeyin üzerinde tutmuş. Evinin polis tarafından aranması ve müzik CD'lerine kadar el konulmasına çok üzüldüm. Kanadoğlu'na yapılan bu davranış hoş değil. CD'ler arasında benim eserlerimin de bulunduğunu öğrenince, 10 yıllık çalışmalarımdan oluşan seti Sayın Kanadoğlu'na göndermeye karar verdim. Beni aramış ve sekreterime teşekkür etmiş. Yurtdışında bulunduğum için kendisiyle görüşemedim. Türkiye'ye dönünce ben de cevaben kendisini arayacağım.'
Fazıl Say, 'mahalle baskısı' tartışmalarının yaşandığı süreçte, AKP iktidarından duyduğu rahatsızlığı dile getirmiş ve 'Kendimi ülkemde kiracı gibi hissediyorum. Gerekirse çeker giderim' demişti.