Sabıkalı işadamı öldürüldü

'Yaprak TV'nin sahibi Mehmet Ali Yaprak'la birlikte, bir avukatın öldürülmesinden mahkûm olan Gaziantepli işadamı Hasan Nehir, İskenderun'daki yazlığında silahlı saldırı sonucu öldürüldü.

HATAY - 'Yaprak TV'nin sahibi Mehmet Ali Yaprak'la birlikte, bir avukatın öldürülmesinden mahkûm olan Gaziantepli işadamı Hasan Nehir, İskenderun'daki yazlığında silahlı saldırı sonucu öldürüldü.
Akaryakıt istasyonu işleten, inşaat ve turizm sektöründe şirketleri bulunan 76 yaşındaki Hasan Nehir, tatil yaptığı Gökmeydan beldesindeki yazlığında kimliği belirlenemeyen bir kişinin silahlı saldırısına uğradı. Nehir, 12 Şubat'ta da Adil Murat İ. tarafından tabancayla bacağından vurulmuştu. Nehir'in oğlu Ömer Nehir de İtalya'da uğradığı silahlı saldırıda öldürülmüştü.
Mehmet Ali Yaprak ile birlikte avukat Burhan Veli Torun'un 1998'de öldürülmesi olayında katil zanlısını azmettirdiği iddiasıyla yargılanan Hasan Nehir, 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmış, Şartla Salıverme Yasası'ndan yararlanarak tahliye olmuştu. Nehir cezaevinde kaldığı sırada arasının bozulduğu oğlu Serdar Nehir de silahlı saldırıya uğramış, oğul Nehir, bu saldırıyı babasının düzenlediğini ileri sürmüştü. 1970'li yıllarda Gaziantepspor Kulübü Başanlığı da yapan Hasan Nehir, 12 Eylül darbesinin ardından silah ve uyuşturucu madde kaçakçılığından 10 yıl hüküm giymişti.


    http://www.radikal.com.tr/7489267489260

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.