'Sabıkalılara ruhsat indirimi yapacağız'

Alman turist kız 11 yaşındaki Lisa Eder'in öldürülmesinin ardından Alanya'da işyeri açacaklardan sabıka kaydı istenmesi kararına Çıplaklı Belediyesi'nden tepki geldi.

ANTALYA - Alman turist kız 11 yaşındaki Lisa Eder'in öldürülmesinin ardından Alanya'da işyeri açacaklardan sabıka kaydı istenmesi kararına Çıplaklı Belediyesi'nden tepki geldi. Çıplaklı'da işyeri açan sabıkalılara ruhsat alımında yüzde 50 indirim uygulanacak.
Çıplaklı Belediye Başkanı AKP'li Hasan Uysal, 4 Mart'ta toplanacak Belediye Meclisi'nde bu konuda karar alacaklarını anlattı: "Meclis üyelerimiz benimle hemfikir. Merak edilmesin, kararı çıkaracağız. Sabıkalılara işyeri açma ruhsatı verilmemesi, bu vatandaşların pimi çekilmiş birer bomba gibi ortalıkta dolaşmaları anlamına gelir. Taciz ve tecavüz suçlarından sabıkalı olanlar da bu karardan yararlanacak."
'Ya turist sabıkalıysa'
"Bari sabıkalı turistleri de Türkiye'ye sokmasınlar" diyen Uysal, 8 bin yerleşik nüfusu bulunan Çıplaklı'da 60'a yakın işyeri olduğunu, bu kararı almalarında beldelerindeki işyeri sayısını artırma amacı yatmadığını vurguladı. Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu ise, Uysal'ın açıklamalarıyla ilgili olarak, "Bu onların takdiri, bizim bir şey söylememiz doğru olmaz" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7389157389150

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.