Sabıkasız muhtar aranıyor

1. derece sit alanı olan köyde hoparlörle anons yaptırılarak 'sabıkasız muhtar adayı' aranıyor, ama bulunamıyor.
Demre ilçesine bağlı Üçağız Köyü, ünlü Kekova Adası'nın yanında, Theimussa antik kentinin yerleşim alanı içinde yer alıyor.

ANTALYA - 1. derece sit alanı olan köyde hoparlörle anons yaptırılarak 'sabıkasız muhtar adayı' aranıyor, ama bulunamıyor.
Demre ilçesine bağlı Üçağız Köyü, ünlü Kekova Adası'nın yanında, Theimussa antik kentinin yerleşim alanı içinde yer alıyor. Köyün en büyük sorunu, sabıkasız bir muhtar adayı bulmak. 28 Mart'ta kazanan muhtar Ahmet Takır, sit Yasası'na Muhalefet'ten kesinleşmiş hapsi bulunduğu ortaya çıkınca Yüksek Seçim Kurulu tarafından görevinden alındı. Takır'dan sonra en fazla oyu alan Yusuf Pehlivan'ın da kesinleşmiş cezası olduğu belirlenince Üçağız yine muhtarsız kaldı. İhtiyar Meclisi üyeleri Barış Kormal ile Recep Altan da sit kanununa muhalefet cezaları nedeniyle görevden alındı. YSK, Üçağız Köyü'nde 5 Haziran'da yeniden muhtarlık seçimi yapılmasını kararlaştırdı. 493 nüfusu bulunan Üçağız'da 360 seçmen bu pazar günü oy kullanacak. Ancak bir çoğu sit Yasası'na muhalefet suçundan sabıkalı olduğu için köyde henüz muhtar adayı bulunmuş değil.


    http://www.radikal.com.tr/7480777480770

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.