Saç çeken polisler açığa alındı

Saç çeken polisler açığa alındı
Saç çeken polisler açığa alındı
İzmir'deki Gezi Parkı eylemleri sırasında Kordon'da deniz kenarında oturan gençleri, coplayıp bir genç kızın saçını çeken üç çevik kuvvet polisi açığa alındı.

İZMİR - Önceki pazar günü İzmir Gündoğdu Meydanı’nda polisler Gezi Parkı olaylarını protesto edenlere müdahale etti. Bu sırada Kondonboyu’nda rıhtım üzerinde oturan ve eylemle ilgileri olmadığı öne sürülen birkaç genç de polislerce coplandı. Üç polis buradaki gençleri coplarken biri de genç kızın saçını çekti. İçişleri Bakanlığı’nın görevlendirdiği müfettişler söz konusu üç polisi kask numaralarından belirleyip soruşturma açtı. Müfettişlerin önce pasif göreve çektiği üç polisin bugün açığa alındığı öğrenildi.

Öte yandan protestoların ilk günündün bu yana gündeme oturan “eli sopalıö sivillerle ilgili de tespitlerin sürdüğü, bazılarının kimliğinin belirlendiği kaydedildi. Emniyet Müdürü Ali Bilkay’ın sivil polis olduklarını, ancak yelek giymediklerini söylediği bu görevlilerle ilgili henüz bir karar çıkmadığı bildirildi. (dha)


  http://www.radikal.com.tr/1137330113733012

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  BEN EĞİTİMCİYİM - sandino19

  arkadaşlar ben eğitimciyim ben çocuklara hümanizmi veriyorum fakat onlar TV'lerden ve gezdikleri oturdukları parklardan komusunun mağduriyetinden uçurtmasını uçururken gördüklerinden polisin ne kadar barbar olduğunu görüyor biz hümanizmi öğretirken onlar barbarlığı öğretiyor .. u sorun nasıl çözülecek ve o polisler şunu da atlıyorlar çocukları artık okulda dışlanıyor bununla biz başa çıkamıyoruz ne yapacaklar gelip okulda da o çocuklara mı şiddet uygulayacaklar???

  A.C.A.B - sandino19

  şimdi bir düşünelim. evet bu adamlar özlük hakları korunurken dinlenecek verilen 1/8 lik maaş kesim cezası verilip ertelenecek.. sanırım bu ceza değil ödül o zaman bize de aynı cezayı verin biz de dinlenelim Gezi'de .. peki ya elinde çivili sopalarla terör estirenler onlar da izmirdeydi hatta bütün türkiyedeydi onlara ne olacak.. gaz bombası atan personel eğitim alırken şuna vurgu yapılıyor 45 derecelik açıyla en az 10 metreden atacaksın buna rağmen insanların kafasına göğsüne sıkılıyor onlara ne olacak ve verdikleri cevap şu; biz emir kuluyuz ne derlerse onu yaparız o halde asıl suç işleyene bu emri verenlerdir onlara ne olacak.. aaa tabi yaaaa onlarla polat alemdar yanına mematiyi de alıp sohbet edecek çok yumuşak davrandınız diyecek değil mi...

  ..RÜN ARADIĞI BİR GÖZ ALLAH VERDİ İKİ GÖZ - m.rozbilen

  Çevik kuvvet'te çalışan bir polis en çok ne ister sizce? Bir süre istirahat etmek.Hızını alamayıp olayla alakasız bir kızın saçını çekerek yerde sürüklemesi karşılığında açığa alınmış veya pasif bir göreve atanmış.Aslında bu bir ceza değil,ödül.Zira açığa alma, bulunulan makam ve yetkiye göre önem arzetmekte,soruşturmayı etkilememek,delilleri karartmamak amacıyla soruşturma sonuna kadar kişiyi görevinden alıkoyma işidir.Olayımızdaki polislerin böyle bir pozisyonları olmadığına göre açığa alma işlemi kamuoyunu tatmin içindir.Polisin yaptığı eylem herhangi birinin eylemi değil,devleti temsil eden birinin alenen hepimizin gözü önünde cereyan etmiş müessir bir fiildir.Ödül gibi bir ceza verilemez.Başka bir göreve atamak ceza değil.Devlet bizimle alay etmesin,başka ihsan istemez.

  birgün gelir, - guvent

  halk açığa aldığında o kordonda yürüyen sahilde oturan genç kızların saçı nasıl kimlerin emriyle çekilirmiş hesabını halk sandıkta sorar!!!

  Hiç beklemeyin. - ganjml

  Bilmeyenler için söyleyeyim,açığa alma muhabbetinin türkçe meali şudur,sen şöyle kenarda biraz bekle,milletin gazı bir çıksın,maaşın 8/1 kesme cezası verilir o da ertelenir ki bu da en kötü ihtimaldir,kaldı ki açığa alınma süresince maaşlarını alıyor ve her türlü özlük haklarından faydalanıyorlar,böyle ceza tüm memurların başına.

  Erdogan'a danisman yapilir ya da emn. muduru olarak atanir - radi11

  ya da vekil yapilir. yapilan is gostermelik. daha once Izmirde bir kadini feci doven polisler ne oldu?

  Tek kelimeyle bu polis bir fasist. - ERIL

  AKP hukumetin polisi,Nazi Almanya'si gibi halka zulm ediyor.Gençlik bir ulkenin gelecegidir,onu yok etmek,ya da zulm ederek kisiliksizlzstirmek ayni zamanda bir ulusu sindirip,geleceksiz ve guçlu ulkelerin pencesine dusurup somurgelestimeye hizmet etmektir.