Sadık öğretmen işbaşında

Diyarbakır'da Yiğityolu Köyü Mehmetçik İlköğretim Okulu'nda görev yapan öğretmen Rıdvan Sadık, başlattığı kampanya ile 3 bin öğrenciye yardım ulaştırdı.

İSTANBUL - Diyarbakır'da Yiğityolu Köyü Mehmetçik İlköğretim Okulu'nda görev yapan öğretmen Rıdvan Sadık, başlattığı kampanya ile 3 bin öğrenciye yardım ulaştırdı. Rıdvan öğretmenin yeni hedefi 10 bin öğrenciye yardım toplamak.
İlk görev yeri olan Adıyaman'ın Kâhta ilçesine bağlı Göçeri Köyü'nde yüzlerce öğrenciyi okula kazandıran, okur yazarlık oranını da yüzde 9'dan 64'e çıkaran öğretmen Sadık, şimdi Diyarbakır'da mucize yaratıyor. Yaptıkları daha önce Radikal'de yer alan ve şimdi Yiğityolu Köyü Mehmetçik
İlköğretim Okulu'nda görev yapan Sadık, 3 bin öğrenci için yardım topladı.
Hedefinin 10 bin çocuğa yardım toplamak olduğunu belirten Sadık, "Okul ve köyde su yok. Okula acil su getirilmeli ve kalorifer sistemi kurulmalı. Okulun bilgisayara, telefon santralına, fotokopi makinesine, tepegöze, kitaba ve kütüphane raflarına, öğrencilerin de giyim, kırtasiye ve ayakkabıya ihtiyacı var" dedi. Yardım ve irtibat için: 0412 237 18 34.