'Şafak defteri' yarım kaldı

Dağlıca'da şehit edilen 12 askerden biri olan Asteğmen Mehmet Bozkuş'un annesi Cennet Bozkuş oğlunun terhisine kaç gününün kaldığını hesaplamak için 'şefak defteri' tuttuğunu söyledi.

UŞAK - Dağlıca'da şehit edilen 12 askerden biri olan Asteğmen Mehmet Bozkuş'un annesi Cennet Bozkuş oğlunun terhisine kaç gününün kaldığını hesaplamak için 'şefak defteri' tuttuğunu söyledi.
Anne Bozkuş, deftere her gün çizgi çektiğini belirterek "Askerliğinin bitmesine 25 gün kalmıştı. Geleceği günü hasretle bekliyordum. Odasını ellerimle hazırlamıştım. Eşyalarına her gün sarılıp kokusunu içime çekiyordum. Ama oğlumun cenazesi geldi. Vatan sağ olsun" dedi.
Baba silahını istiyor
Baba İsmail Bozkuş şehit oğlunun beylik tabancasını isteyerek şunları söyledi: "O silahtaki son kurşunu atana kadar savaşmış oğlum. Silahı gururla saklayacağım. Onun bir fotoğraf makinesi vardı. O bize ulaşmadı. Makineyi değil, içindeki fotoğrafları bana gönderirlerse çok sevinirim. Son fotoğraflarını görmek istiyorum."
Bozkuş çifti, yetkililerin uygun görmesi halinde Uşak'ta inşaatı başlayan ve 45 gün sona bitirilmesi planlanan Dörtyol Köprülü Kavşağı'na 'Şehit Asteğmen Mehmet Bozkuş Kavşağı' adının verilmesini istedi. (dha, aa)