Şafak Sezer Twitter'dan patladı: 'Delirttiniz beni'

Şafak Sezer Twitter'dan patladı: 'Delirttiniz beni'
Şafak Sezer Twitter'dan patladı: 'Delirttiniz beni'
Önceki gün katıldığı bir iftarda Başbakan Erdoğan'dan özür dileyerek elini öpmek isteyen Şafak Sezer, bu doğrultuda kendisine yöneltilen eleştirilere Twitter hesabından tepki gösterdi.
Haber: CEMAL İVE / Arşivi

Önceki gün katıldığı bir iftar davetinde Gezi olayları sebebiyle Başbakan Erdoğan 'dan özür dileyerek elini öpmek isteyen Şafak Sezer'e özellikle sosyal medya üzerinden yoğun bir eleştiri yağmuru yöneltilmişti.

Sanat ve siyaset camiasından birçok kişinin katıldığı 'özür' polemiğine bu sefer de Twitter üzerinden yanıt veren Sezer, yaptığı bir paylaşımda: "Bir insanı sevmek döneklikse, ben başbakanımı seviyorum. Ne ak partiden anlarım, ne de siyasetten... Kişileri sevmek emek ister" demişti. Şafak Sezer'in bu çıkışı tepkilerin daha da artmasına sebep oldu anlaşılan ki, ünlü komedyen bu sefer de yine Twitter hesabından "Delirttiniz lannnnnn beniiiiii" diyerek bir paylaşımda bulundu.

Şafak Sezer'den Başbakan'a Gezi özrü!

ANNE-BABAYA KÜFÜR ETMEK DEMOKRASİ Mİ?

Kendisi ve anne babası hakkında edilen hakaretlere de sitem eden Sezer, "İnsanların ölmüş ana babalarına küfür etmeyi ne zamandan beri demokrasi saydınız." diyerek duruma tepkisini gösterdi. Kolpaçino film serisindeki oyuncu arkadaşlarıyla da mizansen olarak el öpme fotoğrafları paylaşan Sezer, "el öptüm" diyerek hakkında yapılan yorumlara da esprili bir gönderme yapma yoluna gitti.

Gezi Parkı protestolarının ilk günlerinde eylemcilere verdiği destekle dikkat çeken sinema ve dizi oyuncusu Şafak Sezer, önceki akşam AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın iftarına katıldı ve adeta günah çıkardı. Sezer, masasına gittiği Başbakan Erdoğan'dan özür dileyip elini öpmek istemişti.

Dün Twitter üzerinden Sezer'e yöneltilen eleştiriler ise şu şekildeydi:

deniz atam ® ‏@denizatam
SEVİYORSAN GİT KONUŞ BENCE @SafakSezer

Atilla Taş @AtillaTasNet
O da Jölelendi Veba gibi bulaşıcı bir hastalık ülkeyi ele aldı ! adı Jölemani !. http://t.co/B73z1OnNeZ

Güven Erkin Erkal ‏@rokerr Şafak Sezer'in komik jübilesi. Aç kalmamak için önünde eğildiği adamın çanağında ne bulursa artık! http://instagram.com/p/cDKA6pHsdA/

Tamer Karadağlı ‏@_Tamerkaradagli

Şafak Sezer asıl bu milletten özür dilemeliydi. Ne demiş ? #özürdiliyorumbaşbakanım

Behzat Ç. ‏@behzatc_
Şafak Sezer, Erdoğan'dan özür dilemedi. Paradan ve Güçten özür diledi.

serdar akinan @serdarakinan
Saray soytarısı ile halk sanatçısı arasındaki farkı bize gösterdiği için kime şükran sunalım? http://t.co/pEWOnNVbe3


  http://www.radikal.com.tr/1142947114294719

  YORUMLAR
  (19 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ozgurluk nirde - hakanai3

  arkadaslar adam istedigi siyasi goruste olabilir istedigini sevebilir.ocalan da bebek oldurdu o kadar masum insanlari oldurduler her bdpli onu seviyo diye bu kadar tepki gostermiyo kimse. ve insanlar siyasi gorusu yuzunden kayirilmamali ve bu yuzden kufuru haketmiyolar.herkesin dogrusu ve savunusu ayni olmak zorunda degil, kimse kimseye kendi dogrularini ve gorusunu dayatamaz.bu radikalin okuyucu kitlesi bana eksiyi basicak ama ozgurluk anlayisi bunu gerektirir.

  utanç sayarım... - hyperiq

  Toplumdan ve öldürülen insanların yakınlarından özür dilemeyen ve hala geneleyerek insanları aşağılayan birinden özür dilemeyi kendime utanç sayarım.

  esas siz - aharasa

  geziciler kullanıldı diyen arkadaşlar, esas siz kullanılıyorsunuz. sizi kullanan da başbakan. size kafasında yarattığı bazı laflar veriyor, siz de onun verdiği emirle onu papağan gibi tekrarlıyosunuz. biz en azından meydanlardaydık neyin ne olduğunu gördük ve kendi irademizle bir eylem yaparken kullanılmadığımızı bildik. siz görmediğiniz deneyimlemediğiniz metafiziksel yargılarla, lobiler, mihraklar gibi kelimelerle konuşuyorsunuz. başkasının ürettiği lafları kullanmak canınızı sıkmıyor mu? papağanlar bile düşünürken siz neden düşünüp konuşmuyorsunuz?

  Trt'de program yakındır. - Egemendeniz

  Trt'de Şafak Sezer'in sunacağı yarışma programları veya talk show'lar yakındır. Göreceksiniz.

  EMEK ? - hektor62

  Kendi halkına düşman, polis kaynaklı yaralama, sakat bırakma hatta öldürme eylemlerini meşru kılmaya çalışan birini sevmek nasıl bir emek ister Şafak ? Emek ve Sevgi kavramları bu kadar ucuz ve pespaye bir cümle için kullanılmamalı ..

  bagzi seyler - UNDECLARED50

  Geçen akşam başbakanın basın danışmanı aradı . 'Başbakan sonunda anlamış geziyi. Yakında bu gafiller için bir açılım getirecekmiş yepyeni’ dedi. ‘Hadiii! Nasıl yani?’. Dedi ‘biliyorsun Güney Kore’de de kafasına estiğinde ayranı kabaran bir gezi gençliği var. Bir grup laptoplu kindar sonunda keşfetmiş asabiyetlerinin altında yatan nedeni’. ‘Nedir’ dedim ‘nedir, nedir?’ ‘Elma kabuğu’. ‘????’ ‘Biz de anlamadık, ama bu akşam birlikte seyredeceğiz, iftardan sonra’. ‘????’ ‘Filmi’. ‘????’ Güney Koreli Y kuşağı, muhafazakar, kindar laptopluların yaptığı filmi’. Dedim ‘kendisi ne zaman müsaittir. Elini öpmeye gelelim şimdiden Ethem’le, Ali’yle’. Dedi ki ‘onu ben bilmem. Sezer’e sorun’. ‘Ç...!’ dedim, ‘daha dün bir bugün iki’. ‘Bilirsin bu işleri. Kimya meselesi. Kanları kaynamış birbirine. Zaten böyle böyle gerçekleşmeyecek mi melezleşme’.

  GUZEL GUNLER YAKINDA! - Equalizer001

  Safak sezer, Capulcularin %80'ninde oldugu gibi; protestoculara destek olmak amaci ile protestoya katilmis, ve protestolarin gercek amacinin Doga-agac-park degil; Hukumeti yikmak oldugunu anladiginda, yaptigindan utanmis ve Basbakandan ozur dilemistir. Istanbul Sermayesinin kontrolundeki Sermaye-Mediasinin Safak Sezerin ozgur iradesine karsi olcusuz saldirilari; Kredi Karti ve Faiz Lobisinin Istanbul sermayesi ile birlesip Hukumeti yikma umudunun henuz bitmediginin gostergesidir. Ben Basbakanin yerinde olsam; Istanbul Sermayesinin babalarina Maliye mufeettislerini gondererk sorusturma baslatirdim. Bu durumadan Turkiye hic zarar gormez. Zira, Istanbul Sermayesinin tum paralari Yurtdisindaki Bankalarda saklaniyor. Gorunurde Bogazdaki yalilari var, onlarin da ustlerine agir mortgage yuklemisler. Benim Tahminim; yakin gelecekte, Istanbul sermayesinin Anadolu sermeyesinin ajentasi olmamak icin tek tek Yurtdisina kacacaklaridir. Guzel gunler Yakinda!