Sağ kalanlara acil destek

Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) gönüllüleri, 'Hayata Dönüş Operasyonu'nda...

İSTANBUL - Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) gönüllüleri, 'Hayata Dönüş Operasyonu'nda yaralanların ve ölüm orucunda tahliye edilen tutuklu ve hükümlülerin tedavileri için 'Sağ Kalanlara Acil Destek' kampanyası başlattı.
TİHV'in açıklamasında, cezaevi operasyonlarından yaralı kurtulan, ölüm orucu ve açlık grevi nedeniyle tahliye edilen tutuklu ve hükümlülerin tedavilerine şimdiye kadar 90 milyar TL harcandığı belirtildi. Tedavilerin devamı için bir yıl içinde 200 milyar lirayı aşkın maddi kaynak gerektiğini bildiren gönüllüler, tedavilere maddi kaynak sağlamak amacıyla konser tiyatro, imza günleri düzenleyecek.
Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı'nnın kampanyasına katılanlar şöyle: Ataol Behramoğlu, Yılmaz Erdoğan, Suavi, Mihri Belli, Zuhal Olcay, Can Dündar, Genco Erkal, Haluk Bilginer, Murat Belge, Yücel Sayman, Sezai Sarıoğlu, Atıf Yılmaz, Ahmet İnsel gibi aydın, yazar, gazeteci ve sanatçıların oluşturduğu 128 kişilik THİV gönüllüleri ile TİHV Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Önen. Gönüllüler adına konuşan Nazmiye Güçlü, "Bir yıl içinde yaklaşık 200 milyar lira kaynak gerekiyor" dedi. (anka)