Sağanağın adresi yine Karadeniz

İki günlük serin havadan sonra hava sıcaklıkları önümüzdeki günlerde yine artacak. Sıcaklıklar, özellikle iç ve güney kesimlerde etkili olacak.

İSTANBUL - İki günlük serin havadan sonra hava sıcaklıkları önümüzdeki günlerde yine artacak. Sıcaklıklar, özellikle iç ve güney kesimlerde etkili olacak. İç ve Doğu Karadeniz'de ise etkili yağış bekleniyor. Yetkililer, vatandaşları, yağışların sele yol açabileceği konusunda uyardı.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü verilerine göre, bugün
Ege ve Akdeniz bölgelerinde açık hava hâkim olacak. İç ve Doğu Karadeniz gök gürültülü sağanağa yağışa teslim olurken, yurdun diğer kesimlerinde hava az bulutlu ve açık olacak.
Yarın ise Marmara ve Karadeniz bölgelerinin doğu kesimlerinde yağış bekleniyor. Ege, İç, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Karadeniz'de hava parçalı bulutlu. Akdeniz'de ise artan sıcaklıklar etkili olacak.
Çarşamba günü, bir önceki gün Marmara'da görülen gök gürültülü sağanak etki alanını artıracak. Batı Karadeniz ve Ege'nin bazı kesimleriyle Doğu Karadeniz'de gök gürültülü sağanak bekleniyor. Diğer yerler ise az bulutlu ve açık geçecek.


    http://www.radikal.com.tr/7541707541700

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.