Sağanak yağış geliyor

Türkiye, hafta sonuna yağışlı bir havayla giriyor. Batı bölgelerinden başlayan yağış, hafta sonunda tüm yurdu etkisi altına alacak.

İSTANBUL - Türkiye, hafta sonuna yağışlı bir havayla giriyor. Batı bölgelerinden başlayan yağış, hafta sonunda tüm yurdu etkisi altına alacak. Yağışlar, kuvvetli lodosla birlikte yer yer sağanak yağmur şeklinde olacak.
Batı'da lodosa dikkat!
Sıcaklıklar yurtta mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Yetkililer iç ve doğu bölgelerindeki kar erimelerine karşı dikkatli olunmasını istedi. Meteoroloji'ye göre bugün, Marmara, Batı Karadeniz, kıyı ve iç Ege, Batı Akdeniz ile İç Anadolu Bölgesi'nin batısında yağmur beklenirken, diğer bölgeler parçalı bulutlu olacak. Batı kesimlerinde lodos etkili olacak, rüzgâr saatte 70-80 kilometre hızla esecek.
Yağmur, yarın yurdun büyük bölümünü etkileyecek. Marmara, İç Anadolu ve Ege bölgelerinin tamamı ile Batı ve Orta Karadeniz, Batı Akdeniz ile Doğu Anadolu'nun batı kesimleri sağanak yağışlı olacak. Yurdun doğu kesimleri yağışsız ve parçalı bulutlu. Pazar günü yağmurun yurdun tamamında etkili olması bekleniyor.
Sıcaklık artacak
Sıcaklık batıda değişmeyecek, iç ve doğu bölgelerde hissedilir derecede artarak, yurtta mevsim normalinin üstüne çıkacak. Yetkililer, sıcak ve yağışla görülecek kar erimelerinin oluşturacağı sele karşı halkı uyardı.