Sağanak yolları kapadı aşırı soğuk can aldı

Sağanak yolları kapadı aşırı soğuk can aldı
Sağanak yolları kapadı aşırı soğuk can aldı

Edirne?de sağanak nedeniyle Tunca Nehri yatağından çıktı. Su seviyesi yükselen nehir üzerindeki köprüler trafiğe kapatıldı. fotoğraf: FIRAT KESKİNKILIÇ / dha

İSTANBUL - Türkiye lodos, sağanak, kar ve sisle boğuşurken İstanbul’da aşırı soğuk bir can aldı.
İstanbul’da önceki gece etkili olan sağanak nedeniyle trafik aksadı, çok sayıda araç yollarda kaldı. Yağışta E- 5 Karayolu’nun Kumburgaz- Çorlu bölümü de kısa süreli trafiğe kapandı. 
Rüzgârın şiddetini artırması ve ani yön değiştirmesi nedeniyle iç ve dış hatlarda bazı uçakların kalkışında gecikme yaşandı, bazısı da iptal edildi.  Asıl acı haberse Zeytinburnu’ndan geldi. Gece devriye gezen polis ekipleri, Belgradkapı otobüs durağında bir kişiyi haraketsiz yatarken buldu. 45 yaşındaki evsiz Faruk Örgücü’nün soğuktan korunmak için sığındığı durakta donarak öldüğü anlaşıldı.
Bolu’da ise hem kar hem sis vardı. D -100 Karayolu’nun Bolu Dağı geçişinde kar yağışının yanı sıra sis de etkili oldu. Sis nedeniyle görüş uzaklığının 50 metreye kadar düşmesi ulaşımı etkiledi. 
Edirne’de ise Bulgaristan ve Edirne’de etkili olan aşırı yağışlar nedeniyle Tunca Nehri yatağından çıktı. Taşkın nedeniyle Kırkpınar güreşlerinin yapıldığı alan su altında kaldı. Nehir üzerindeki köprüler ulaşıma kapandı. (Radikal, dha)