Sağanak, Zonguldak'ta gece yarısı seline dönüştü

Yurdun bir bölümü kuraklıkla boğuşurken bazı illeri sağanak vurdu. Önceki gece bastıran sağanak, Zonguldak'ta sele yol açtı, çok sayıda ev ve işyerini su bastı.

ZONGULDAK - Yurdun bir bölümü kuraklıkla boğuşurken bazı illeri sağanak vurdu. Önceki gece bastıran sağanak, Zonguldak'ta sele yol açtı, çok sayıda ev ve işyerini su bastı.
Ana caddelerde derin su birikintileri oluşurken, araçlar yolda kaldı. Sel sularının getirdiği toprakla kent merkezinde çamur birikintileri oluştu. Çamura saplanan araçların imdadına greyder ve iş makineleri yetişti.
Yağıştan Zonguldak'ın Ereğli ilçesi de etkilendi. Gece etkili olan sağanakta Kabasakal Deresi taştı. Dere kenarındaki evler sular altında kaldı.
Kuyumcular Çarşısı, Devrek Yol Ayrımı ve Pazaryeri'nde de birçok işyeri su altında kaldı. Yağmur nedeniyle görülen toprak kayması, Ereğli Devlet Hastanesi'nin istinat duvarını yıktı. Kentte dün yapılan ön hasar tespit çalışmalarında Zonguldak merkezde 50, Ereğli'de 100, Alaplı'da 50 olmak üzere 200 ev ve işyeri ile çok sayıda aracın selden zarar gördüğü saptandı.