Sağanakla birlikte hava soğuyacak

Türkiye'nin kuzeybatısında dün görülmeye başlanan sağanak bugün ve yarın Türkiye'nin kuzey ve iç kesimlerinde etkisini artıracak. Sel, taşkın, heyelan ve su baskınlarına...

ANKARA - Türkiye'nin kuzeybatısında dün görülmeye başlanan sağanak bugün ve yarın Türkiye'nin kuzey ve iç kesimlerinde etkisini artıracak. Sel, taşkın, heyelan ve su baskınlarına karşı tedbirli olunmasını isteyen Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün açıklamasına göre, bugün Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı, Güney ve İç Ege ile Batı Akdeniz'in İç kesimleri; yarın Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Akdeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı yağışlı olacak. Sağanak ve gök gürültülü sağanak, pazar günü Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde görülecek.
Sağanak özellikle Batı Karadeniz'in içi ile İç Anadolu'nun kuzeybatısında bugün, hafta sonu Karadeniz'le İç ve Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda etkili. Sıcaklıklar ise bugünden başlamak üzere Türkiye'nin kuzey ve iç kesimlerinde 3-5 derece azalacak.


    http://www.radikal.com.tr/7557217557210

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.