Sağduyu konuştu: Üzülme, katkı sağla

Malatya, çocuklara hizmet için seferber oldu. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fındıklı, "Üzülmeyi artık bırakalım, çocukların maddi ihtiyacını karşılarız, daha da ilerisini yapmalıyız" dedi. Bir kreş, "15 çocuğa gündüz bakalım" önerisini getirdi.

MALATYA - Çocuk yuvasında yaşanan dehşet görüntülerinin televizyonlarda yayımlanmasının ardından kızgınlık ve üzüntüyü bir kenara bırakan Malatya'daki çeşitli kurumlar, yurttaki çocuklara bağış ve hizmet yardımı yapmak için seferber oldu. Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Mücahit Fındıklı, "Bu çocuklarımız için üzülmeyi artık bırakmalıyız. Çocuklar için maddi her ihtiyacı karşılarız. Daha da ilerisini yapmalıyız" diyerek hayırseverlere mesaj verdi.
Bu arada Malatya'da faaliyet gösteren Şirinler Ana Okulu ve Kreşi'nin kurucu müdürü Yunus Gök de Valiliğe öneri götürerek, belirli sayıdaki çocukların anaokulu ve kreşlere paylaştırılarak bakımlarının sağlanabileceğini söyledi. Gök, bu çerçevede 15 çocuğun gündüz bakım, yeme ve eğitimini üstleneceğini belirtti.


    http://www.radikal.com.tr/7616127616120

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.