Sağlık Bakanı: Annelik tartışılmaz bir kariyerdir

Sağlık Bakanı: Annelik tartışılmaz bir kariyerdir
Sağlık Bakanı: Annelik tartışılmaz bir kariyerdir
"Kadının tek kariyeri annelik olmalı" sözlerinin arkasında duran Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu," Annelik tartışılmasız bir kariyerdir. Erkeklerin sahip olamayacağı bir kariyerdir. Asla tartışılmaz. Annelik bir kariyerdir ve kutsal bir kariyerdir" dedi.

RADİKAL - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Kadının tek kariyeri annelik olmalı” sözlerinin arkasında durdu.

Feshane’de düzenlenen Çanakkale Tanıtım Günleri’nin açılışına katıldı. Müezzinoğlu program sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bakan Müezzinoğlu’na “Annelik ve kariyer ” ile yaptığı açıklama soruldu. Müezzinoğlu, “Annelik asla vazgeçilmeyecek, insanlığın varoluşundan sonuna kadar var olacak bir kariyerdir. Annelik tartışılmasız bir kariyerdir. Erkeklerin sahip olamayacağı bir kariyerdir. Asla tartışılmaz. Annelik bir kariyerdir ve kutsal bir kariyerdir” dedi.

MİLLİ İRADE BÖYLE DİYORMUŞ

“İki gün önce annemden aldığım dersler, bir annenin kariyerinden aldığım derslerdir” diyen Bakan Müezzinoğlu, “Bunu şunlar karar versin bunlar karar versin değil insanlığın ortak değeridir. Anneliği bir kariyer olarak görüyorum. Herkes tartışabilir. Birileri şunu derse ki bunu siyasetçiler tartışmasın, bir ülkenin bütün sorunlarını siyasetçiler öncülük yapar ve tartışır. Çünkü o siyasetçiler millet tarafından seçilmişlerdir. Bunu söyleyenler ya demokrasi taraftarı değildir yada millet taraftarı değildir. Milli iradeye sayı gösteren milletin seçtiklerine de saygı gösterecek” diye konuştu.
DHA

Elif Şafak'tan Bakana sert cevap


  http://www.radikal.com.tr/1263872126387218

  YORUMLAR
  (18 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - user386926

  Eskiden iktidarlar "Allah böyle istiyor" diyorlardı, şimdi sıkışınca "Milli irade böyle istiyor" diyorlar. Gerçek şu ki siyasetçinin işi -hangi alanda kariyer yapmak isterse istesin- vatandaşın önünü açmaktır. Vatandaş nerede ne yapacağına kendisi karar verir.

  ikisi de part time calissin - user649322

  iste tutucu mantigi, bugune kadar boyle yapildi, boyle gidecek. babalik kutsal bir kariyer olamaz mi? anne ve baba cocuk gelisirken part time calisamaz mi? boyle birseyin onunu acip dunyaya ornek olabilir ama erdogan tarzi kadin en degerli yerdedir ayaklari guzel kokar safsatalariyla kadini bir role hapsetmek kolay.

  neredeyiz? - user948743

  bunlar hangi dünyada yaşamış ve yaşıyor? 21. asırda bu kafalar devlet yönetiminde? nereye gidiyoruz?

  ANA - user383887

  ANALARA ÖVGÜ DEĞİL HAKARETTİR. Analık kutsaldır. karşılığı sevgidir helal süttür. Hiç bir Makam, mevki, diplomayı onun kıymetini belirleyemez.

  Annelik - user453452

  Say'ın Bakanın iki kızıda Amerika'da okuyup doktor oldular. Şu Bakanın sahibi olduğu hastanede görevliler. Bakanın kızlarına Lafı geçmiyormu ? Yoksa Sayın bakan laf ola beri gele misalimi konuşuyor. Unutmayın interneti olan her evde Google var, sorunca şeceren bile bulunuyor.

  Bırakın bunları: - nedesemboş

  Sayın bakana bir tek sorum var: Dünyada hangi ülkenin sağlık bakanı özel hastane sahibi olan biridir???? Laga lugayı bıraksın bu önemli soruya yanıt versin...

  Yeni tapınak - oselimg

  Milli irade tapınağı yaratıldı. "Demokrasi" kelimesini ağzından düsürmeyen parti kendisine "Milli irade" denen faşizm tapınagını yarattı. Nasıl çıkacaklarını bilemiyorlar içinden. Neredeyse insanlığın tarihyle eşdeger kafada hapishaneler yaratma eyleminin en ilkel şeklini burada görebiliyoruz.