Sağlık Bakanı'ndan 'T.C.' tartışmasına son nokta

Sağlık Bakanı'ndan 'T.C.' tartışmasına son nokta
Sağlık Bakanı'ndan 'T.C.' tartışmasına son nokta
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Bakanlık yazışmalarında T.C. hiç kalkmadı. Türkiye Cumhuriyeti'ni bunlarla tartışılır hale getirmeyiz. Logomuzun altına da T.C'yi koyduk. Tartışılacak bir konu yok" dedi.

İZMİRSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Sağlık Bakanlığı'nın bakanlık yazışmalarının hiçbirinde T.C. kaldırılmamıştır. 25 Ekim 2012'de yapılan bir hadise bir haftadır gündeme getiriliyorsa bu Türkiye 'nin gündemini farklı yere çekme amacı olanlara bir fırsattır. Bu fırsatı kimseye vermeyiz. Artı, Türkiye Cumhuriyeti'ni de bunlarla tartışılır hale getirmeyiz. Logomuzun altına da T.C'yi koyduk. Tartışılacak bir konu yok" dedi.

Hükümet tarafından, barış sürecini İzmir'de anlatmak için görevlendirilen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 13 saatlik mesaisine Balkan Göçmenleri Derneği'nden başladı. Müezzinoğlu'nun "Birbirinizi sevin, kenetlenin. Balkanlar'da oy kullanın ki siyasetteki gücü kaybetmeyin" dediği göçmenler, Bakan'a Atatürk portresi hediye etti. Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, göçmenlerin ikram ettiği su böreği ve baniçkayı (göçmen böreği) beğenerek yedi.

Müezzinoğlu, çözüm sürecini anlatmak için geldiği Gaziemir ilçesinde, Sarnıç Mahallesi'ndeki Balkan Göçmenleri Kültür Dayanışma Derneği'ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Halim Garip, Bakan'a sorunlarının yer aldığı dosya verdi, Atatürk portresi hediye etti.

Müezzinoğlu, hastane tabelalarındaki ‘T.C.’ ibarelerine ilişkin tartışmalarla ilgili olarak, "Sağlık Bakanlığı'nın bakanlık yazışmalarının hiçbirinde T.C. kaldırılmamıştır. 25 Ekim 2012'de yapılan bir hadise bir haftadır gündeme getiriliyorsa bu Türkiye'nin gündemini farklı yere çekme amacı olanlara bir fırsattır. Bu fırsatı kimseye vermeyiz. Artı, Türkiye Cumhuriyeti'ni de bunlarla tartışılır hale getirmeyiz. Logomuzun altına da T.C.'yi koyduk. Tartışılacak bir konu yok" dedi.

DHA - AA