Sağlık Bakanı'ndan 'T.C.' tartışmasına son nokta

Sağlık Bakanı'ndan 'T.C.' tartışmasına son nokta
Sağlık Bakanı'ndan 'T.C.' tartışmasına son nokta
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Bakanlık yazışmalarında T.C. hiç kalkmadı. Türkiye Cumhuriyeti'ni bunlarla tartışılır hale getirmeyiz. Logomuzun altına da T.C'yi koyduk. Tartışılacak bir konu yok" dedi.

İZMİRSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Sağlık Bakanlığı'nın bakanlık yazışmalarının hiçbirinde T.C. kaldırılmamıştır. 25 Ekim 2012'de yapılan bir hadise bir haftadır gündeme getiriliyorsa bu Türkiye 'nin gündemini farklı yere çekme amacı olanlara bir fırsattır. Bu fırsatı kimseye vermeyiz. Artı, Türkiye Cumhuriyeti'ni de bunlarla tartışılır hale getirmeyiz. Logomuzun altına da T.C'yi koyduk. Tartışılacak bir konu yok" dedi.

Hükümet tarafından, barış sürecini İzmir'de anlatmak için görevlendirilen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 13 saatlik mesaisine Balkan Göçmenleri Derneği'nden başladı. Müezzinoğlu'nun "Birbirinizi sevin, kenetlenin. Balkanlar'da oy kullanın ki siyasetteki gücü kaybetmeyin" dediği göçmenler, Bakan'a Atatürk portresi hediye etti. Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, göçmenlerin ikram ettiği su böreği ve baniçkayı (göçmen böreği) beğenerek yedi.

Müezzinoğlu, çözüm sürecini anlatmak için geldiği Gaziemir ilçesinde, Sarnıç Mahallesi'ndeki Balkan Göçmenleri Kültür Dayanışma Derneği'ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Halim Garip, Bakan'a sorunlarının yer aldığı dosya verdi, Atatürk portresi hediye etti.

Müezzinoğlu, hastane tabelalarındaki ‘T.C.’ ibarelerine ilişkin tartışmalarla ilgili olarak, "Sağlık Bakanlığı'nın bakanlık yazışmalarının hiçbirinde T.C. kaldırılmamıştır. 25 Ekim 2012'de yapılan bir hadise bir haftadır gündeme getiriliyorsa bu Türkiye'nin gündemini farklı yere çekme amacı olanlara bir fırsattır. Bu fırsatı kimseye vermeyiz. Artı, Türkiye Cumhuriyeti'ni de bunlarla tartışılır hale getirmeyiz. Logomuzun altına da T.C.'yi koyduk. Tartışılacak bir konu yok" dedi.

DHA - AA


  http://www.radikal.com.tr/1129238112923810

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bal gibide kaldırdınız! - yusufdemir55

  Bunlar, takiye ve inkarcılıkta ustadır. Ağızlarını açtılarmı "Eyy CHP" diye nutuklar atarlar. Dersinki CHP iktidarda, onlarda muhalefet ediyor. Muhalefete saldırarak politika yapmak dünyanın neresinde görülmüş? Muz Cumhuriyetleri bile bunu yapmaz. Şimdide yaptıklarını inkar ediyorlar. Gördükleri tepki üzerine T.C'yi yeniden yerine koyup, biz hiç kaldırmadıkki diyerek, milyonları aptal yerine koyuyorlar. İşte Ziraat Bankası.Yarında onu düzeltip inkar ederler.

  GÖRMÜŞLER GÖRMEMİŞLERE SÖYLESİN - cihan erkut

  Bakanlık gereksiz bir işe kalkışıltı ve arkasında durulamadı. Ülkenin batı kanadında da hassasiyetin ne derecede arttığını birkez daha görmüş olduk. Aslında görmemişler gibi heryere tc yazmak bana çok mantıklı gelmiyor. Hastane isminin önünde tc olsa ne olmasa ne ? Bu kurumlar yurt dışında faliyet gösterseydi bu hassasiyet doğru olabilirdi ama ülke içindeki kurumlarda çokta önemli bir ibare değildir.

  Nerde Recep Akdağ - Ukelaa

  Tayyip beyin birçok inkar edilemez hizmeti var bu memlekete , ama maalesef çok fena birşekilde de bir zaafı var , bu dinazor merakı . Bilemiyorum diyet borcundanmı , yoksa başka bir sebepmidir ama çok fena oy kaybettiriyor kendisine . AKP'nin dile getirilmesede genç , dinamik , diğni fanatizmden uzak , hatta sosyalist bile denilebilicek çok kıymetli bakanları var . Ama araya kaynak olan ve her seferinde buram buram Selamet kokan öyle şahıslar varki insanları diken diken ediyor . Ben bakanlığı boyunca sayın Akdağ'ın hiç siyasi polemiğe girdiğine rastlamadım , uygulamalarına katılalım yada katılmayalım bakanlığı konusunda inatçı ve idealistti , ama nihayetinde işine adamıştı kendini . Ya bu Müezzin bey ne halt ediyor , gelir gelmez abuk subuk , kraldan çok kralcı siyasi polemiklere soyundu . Valla gelen gideni arattı bu sefer .

  istifa etmen lazim - EGEDIK

  tc milletin bir degeridir,sen bu degerle oynadin,simdi de demogoji yapip yazismalardan cikartmadik diyorsun,milleti mi kandiracaksin,saglik li bir bakanin oraya gelmesi icin istifa et,kurtul.sonra bir tabelacida is bul.

  Yok öyle yağma - forvette

  Logomuzun altına da T.C'yi koyduk. Tartışılacak bir konu yok" diyorsun.2002 den beri sizi çok iyi tanıdık siz önce gizli ajandanızdakileri uygularsınız baktınız tepki var önce inkar eder bir kılı arar baktınızki olmuyor geri adım atarsınız.Ama şartlar ugun olduğunda yine uygulamaya koyarsınız.Türkiye Cumhuriyeti'nin gelmiş geçmiş en sinsi hükümetisiniz. Bunu anlamayan makarnacılar iyi öğrensin.

  Bİtsin de. - bipedfive

  İşi gücü bitirdik T.C. kalksın, dursun işleriyle uğraşıyoruz. Başka işiniz gücünüz kalmadı mı,herşeyi halletti Sağlık Bakanlığı tabelarla uğraşıyor.

  Gündemi Halk Belirler - saricanl

  İnsanlarımızın her istediklerini tartışma hakkı, sorumluluğu, ve muhakkak ki kapasitesi vardır. Halk istediğini gündeme taşır. Bu gundemi belirleyecek bir hünkarlik taslamak halkımıza haksızlık olmakla beraber, cumhuriyetimizi ve toplumsal haysiyetimizi rencide edebilecek bir harekettir. Sayın Sağlık Bakanımıza hayırlı işler diliyorum.