Sağlık Bakanlığı, Ali İsmail için soruşturma başlattı

Sağlık Bakanlığı, Ali İsmail için soruşturma başlattı
Sağlık Bakanlığı, Ali İsmail için soruşturma başlattı
Sağlık Bakanlığı, Ali İsmail Korkmaz'ın tedavi sürecinde hastanede bakılmadığı yönündeki iddialar üzerine yazılı bir açıklama yaptı.

ANKARA - Sağlık Bakanlığı açıklamasında, "Ali İsmail Korkmaz'ın tedavi sürecinin hiçbir aşamasında hastanede bakılmaması, hastaneye kabul edilmemesi gibi bir durum oluşmamıştır. Ailenin şikayeti çerçevesinde, Eskişehir Valiliği'nin yürüttüğü adlî ve idarî soruşturma devam etmektedir. Sağlık Bakanımızın talimatıyla yukarıda paylaştığımız tedavi sürecinin bütün detaylarının incelenmesi amacıyla Bakanlığımız tarafından da ayrıca soruşturma başlatılmıştır" denildi.

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle; "Ali İsmail Korkmaz’ın tedavi süreçlerine ilişkin Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü’müzce yapılan ön inceleme neticesinde şu bilgilere ulaşılmıştır: 3 Haziran 2013 tarihinde Anadolu Üniversitesi Hastanesi Acil Servisi’ne başvuran Korkmaz, tomografi cihazı bulunan Yunus Emre Devlet Hastanesi'ne ambulansla sevk edilmiştir. Hastanede Korkmaz’ın durumuna bağlı olarak gereken tüm muayene, tahlil ve tetkikler yapılmış, hastane acil servisinde 3.5 saat müşahade altında tutulmuştur.

Yapılan tetkiklerde sorun görülmemesi üzerine hasta taburcu edilmiştir. Ali İhsan Korkmaz, aynı gün akşam saat 20.00 sularında Eskişehir Devlet Hastanesi’ne konuşma zorluğu, baş ağrısı ve uykuya meyil şikayeti ile başvurmuş, hasta çekilen kafa tomografisi sonucu subaraknoid kanama tanısı ile Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilmiştir. Hastanın bundan sonraki tedavi süreci de Osman Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde devam ettirilmiştir. Dolayısıyla medya ve sosyal medyada iddia edildiği gibi, Ali İsmail Korkmaz'ın tedavi sürecinin hiçbir aşamasında hastanede bakılmaması, hastaneye kabul edilmemesi gibi bir durum oluşmamıştır.

Ailenin şikayeti çerçevesinde, Eskişehir Valiliği'nin yürüttüğü adlî ve idarî soruşturma devam etmektedir. Sağlık Bakanımızın talimatıyla yukarıda paylaştığımız tedavi sürecinin bütün detaylarının incelenmesi amacıyla Bakanlığımız tarafından da ayrıca soruşturma başlatılmıştır." (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/1141371114137111

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hedef şaşırtma. - Kayzer1420

  O yürekliliği(!) elinde sopa,beyzbol sopası olan polislerin yanında gövde gösterisi yapan canilere de gösterseniz ya.

  daha ötesi yok - Ugurefendi

  Ne demek beyin kanaması geçiren bir insanı bırakmak?Beyin kanaması geçirdiği tespit edilemişmiş dalga mı geçiyorsun?Nasıl doktor bu?O kadar dayak yiyen bir insanı nasıl bırakırsın hastaneden?Bu saatten sonra ne polise ne hekime güvenim kalmadı, benim gözümde devlet bir katil onu oluşturan bireyler de bu katilin hücreleri.

  ne biçim savunma - dj_enkidu

  "3,5 saat bekletildi, sonra akşam tekrar şikayette bulundu" denmiş, çocuk arada beyin kanaması geçiriyor, hastane salıvermiş, evine göndermiş "dinlen, geçer" demiş, özürleri kabahatlerinden büyük çünkü ya kötü niyet ya da büyük bir ihmal var.

  açıklamaya bak - kaiser souze

  hem öldürüyorlar, hem alay ediyorlar.....

  sansurler, kameralar vs - ISIRGAN

  Gezi surecinde Radikal`e yapmis oldugum yorumlardan yarisindan fazlasi siddet icermeyen mesajlar ihtiva etmis olsalarda sansur duvarina tosladi.Radikal`in Turkiye`nin en cesur gazetesi iddasini kendiler curutmus oldu.Son olumlerde devletin valisinin, bakanin tavri lanet olsun bu devlete detirtecek kadar hisden duygudan ayrismis, insanligin nasil bu kadar bir birine zalim olabliecegi sorusunu bir kere daha gozumuzun icine sokmustur. Bu zalimligi bu kadar sene zulum gordugunu soyleyen insanlar hukumetinin yapmasi da ap ayri bir tarisma konusu. Nedir istediginiz, mert olun, adam olun acik acik acik soyleyin. yok soyleyen yok, oyle hep bir seylerin arkasina saklanmalar, bahaneler vs. Bu kadar mi zor kardesim su ulkenin insanlarini dindari ile ateisti ile, Turk`u ile Kurd`u ile ozgur kilmak, dunyada ki tum demokrat ulkelerdeki ozgurluk duzeyine cikarmak? Demek ki zor. Yarin bir gun bu ulkede insanlar bir birini dogramaya baslarsa sizsiniz sorumlusu. Siz derken tek partiyi kastetmiyorum. Hepiniz yani o mecliste milletvekili sifati ile duran siz bey ve kadinlar.Ali kardesimiz artik yok, ne gecti elinize. Artik mahser de verin hesabini. O aldiginiz maasta 1 kurus katkim var ise zikkim olsun derim.

  Burunlari uzayacak bu iktidar sahiplerinin - Roza lüxemburg

  Pinokyo bile sizin yalanlariniza tehammül edemezdi. O Kadar yalan sööylüyor ki bu hükümetin yetkilileri bazen Dogru söyleseler bile kimse farkina varmiyor.Kimse sizin yalanlarinizla bas edemez.Ahlak erozyonu yasatiyor topluma bu iktidar.

  Bakanlık. - berkayhür

  "Boyun, kafa... düşme, vurma, yakın mesafeden güçlü bir etki yaratacak... hastaların geceyi müşahede altında geçirmesi..." maddenin tamamına gerek yok, hipokrat mezarında ters döndü be. Lösemiyi harçlıkla tedavi eden beynin icraatları devam ediyor.