Sağlık Bakanlığı Müsteşarı: Kız öğrencilerde kürtaj patlaması var

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı: Kız öğrencilerde kürtaj patlaması var
Sağlık Bakanlığı Müsteşarı: Kız öğrencilerde kürtaj patlaması var
Sağlık Bakanlığı Müşaviri Ahmet Özdinç: Saha araştırması yaptım, jinekologlarla konuştum. Kız öğrenciler arasında kürtaj patlaması var

Sağlık Bakanlığı Müşaviri Doktor Ahmet Özdinç, Başbakan Tayyip Erdoğan ’ın öğrenci evleriyle ilgili başlattığı tartışmaya Twitter’dan katılarak, “Üniversite öğrencilerinin kürtaj başvurularında patlama olduğunu” öne sürdü. Özdinç, “Üniversite öğrencilerinin kürtaj başvurusundaki patlamasını görmezden mi geleceğiz!” dedi ve kanıt olarak “üniversite bölgelerindeki jinekologlarla görüşülmesini” önerdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın Denizli’de öğrenci yurtlarının yetersizliğinden dolayı kız ve erkek üniversite öğrencilerinin aynı evde kaldığını ve bunun AKP ’nin muhafazakar çizgisi gereği kabul edilemez olduğunu ifade etmesinin yankıları sürüyor.

Erdoğan’ın sözleri tartışılırken, “kızlı erkekli öğrenci evi” konusu Twitter’da da #kızlıerkekliyasaklar etiketiyle günün en çok konuşulan konularından biri oldu. Sağlık Bakanlığı Müşaviri Doktor Ahmet Özdinç de bu tartışmaya ilginç bir iddiayla katıldı ve “Üniversite öğrencilerinin kürtaj başvurularında patlamasını görmezden mi geleceğiz?” diye sordu.

Bu tweet üzerine “iddiasını hangi araştırmayla temellendirdiğini” soran Doktor Alp Sirman’a, Özdinç, “Üniversite bölgelerindeki jinekologlarla görüşmenizi öneririm” yanıtını verdi. Sahada elde edilen bilgilerin neden raporlanmadığı sorusuna yanıt vermeyen Özdinç, Sirman’ın, “Kürtaj yaptıran üniversiteli kız öğrencilerin fişlenip fişlenmediği” sorusunu da cevapsız bıraktı.  http://www.radikal.com.tr/1159330115933017

  YORUMLAR
  (17 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ar, namus, edep, haya... - X120

  Azıcık ahlak sahibi olsanız kadınların bacak arasından kafanızı çıkarırsınız, demokrat olsanız başkasının yaşamına burnunuzu sokmazsınız. Ancak ne idüğü belirsiz, aklı fikri milletin uçkurunda olan, cahil, yobaz insanların savunabileceği, son derece düzeysiz bir tartışma konusu. Size ne kardeşim? İnsanların sevişmesinden size ne? Neden konu komşunun, başkalarının ne yaptığıyla bu kadar ilgilisiniz? İşiniz, gücünüz, kendi hayatınız yok mu sizin? Devletin namus bekçiliği yapası varsa bi zahmet yetimhanelerdeki, ıslahanelerdeki çocukları tecavüzden korusun. Üniformalı tecavüzcüleri terfi ettiren devlet kalkmış milletin uçkurunun derdine düşmüş. Ayıp yahu!

  DEVLET DAİRELERİNDE KADINLI ERKEKLİ - ozgurktekin

  Buradan yetkililere sesleniyorum. Devlet dairelerinde kadın memurlar ve erkek memurlar AYNI ODADA SAATLERCE birlikte yan yana çalışmaktalar(!) Bu KABUL EDİLEMEZZ. Valilerimizi göreve davet ediyorum. Kadın ve Erkeğin nikahlı olmadan aynı odada olması İslam göreneklerimize AYYKIRIDIRR!

  ... - user1107643

  Hadi diyelim ki harbiden de kürtaj patlamasi yasaniyor. Bunun cözümü ahlak polisleriyle ev baskinlari düzenlemek degil, gencleri prezervatif kullanmaya tesvik etmektir. Ortacag'dan kalma yöntemlerle ancak bir korku imparatorlugu yaratirsiniz ki o imparatorluk gelip bir gün hic farkina bile varamadan sizi de yutar.

  İŞİ GÜCÜ YALAN OLAN BİR İKTİDAR - pispor

  sizin neyinize inanalım bize seni gerek seni anneler çıkar derse inanırız yoksa işiniz gücünüz yalan bakın camide içki içtiler dediniz imam yalan dedi,rıhtımda partinin önde gelen bir üyesinin çocuklu genç hanıma küfür edip dövdüler üzerine işediler ufacık bebeyi hırpaladılar dediniz önce inandık sonra kayıtlar var yakında göstereceğiz dediniz yalan şimdide yalanlarınıza devam ediyorsunuz biz sizin yalanlarınıza ortak olmayacağız size inanmamız için Başbakanın bizzat emir ve direktifleri doğrultusunda sınır ötesi savaş uçaklarının roboskide katlettiği 34 kürt vatandaşın hesabını verin belki size inanırız bundan sonrası

  eeee yeter be - elifarzella

  beton döktürecem sonunda o olacak ha!

  o beyinleriniz kürtaj ola - fısıltı

  müşavire gel!kürtaj da olan patlamadan haberi var bakanlığında dönen işlerden haberi olmayan müşteşar! bunun saha araştırmasını yapıp,jinekologlarla konuşmuşsun ya hani (!)(yersek)o jinekologlarla bir toplantı yap ve halka doğum kontrolünü öğretsinler o zaman. ya da jinokolglara gerek yok siz akepliler yarasınız bu işi. hadi sıva bakayım kolları

  Yalan. - Su Cemre Sim

  Hangi hekim hastasının sırrını verir?Böyle bir istatistik yapılamaz,yalan.Kızların eğitim hakkının engellenmesi isteniyor.Cahil bırakılmış halk kız çocuğunu okutmayıp 4.sınıftan alacak.Kadın okumazsa bir ülke düşünemez,üretemez,birbirini yer bir bakarsın Arap halkı gibi bombalarla öldürülür,salçaya çevrilir.Herkes bir evde üç kumaya baksın,çocuk tecavüzlerine baksın,enseste baksın,minicik kız çocukları dedesi,babası yerindeki adamlarca taciz,tecavüz,evlilik yalanaıyla kandırılıyor,ona baksın.Üniversiteli kızların korunmaya gereksinimi yok;okuyan kızlara iftira etmesin.