Sağlık Lisans Tamamlama başvuru tarihleri ne zaman? (Tercih ve yerleştirme tarihleri)

Sağlık Lisans Tamamlama başvuru tarihleri ne zaman? (Tercih ve yerleştirme tarihleri)
Sağlık Lisans Tamamlama başvuru tarihleri ne zaman? (Tercih ve yerleştirme tarihleri)
Sağlık lisans tamamlama için adaylar başvurularını yapmaya devam ediyor. Peki, tercih ve yerleştirme tarihleri ne zaman? Haberimizden öğrenebilirsiniz.

Lisans tamamlama programları için 2015-2016 eğitim öğretim yılı başvurularınızı e-devlet şifresiyle 3-14 Ağustos tarihleri arasında https://yoksis.yok.gov.tr/BTS  internet adresinden yapabilirsiniz.

Başvuru sırasında ön lisans diplomasında yer alan Üniversite, Meslek Yüksekokulu, Program adı ile diploma notunun sisteme girilmesi isteniyor. Başvuru yapmayan adaylar ise, tercih ve yerleştirme işlemlerinden yararlanamayacaklardır.

SAĞLIK LİSANS TAMAMLAMA TERCİH TARİHLERİ

Lisans tamamlama tercihleri 24-28 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Tercih işlemleri sırasında ön lisans alanlarına göre hangi alanlarda lisans tamamlama programları açılacağı, programların yer alacağı üniversiteler ile kontenjanları ve yerleştirmeye ilişkin esaslar yayınlanacaktır.

SAĞLIK LİSANS TAMAMLAMA YERLEŞTİRME TARİHLERİ

Yerleştirme işlemleri 3 Eylül tarihine kadar yapılacaktır. Adaylara  https://yoksis.yok.gov.tr/BTS   internet adresinden duyurulacaktır.  Adaylara posta yolu ile gönderilmeyecektir.

Lisans tamamlama programlarına yerleşen adayların kayıt işlemleri 7-11 Eylül 2015 tarihlerinde üniversiteler tarafından yapılıyor. İlan edilen kayıt tarihlerinde kaydını yapamayan adaylar yerleştirme işleminden doğan haklarından vazgeçmiş sayılıyor. 2015-2016 eğitim-öğretim yılında yerleştirilemeyen adaylar için takip eden yıllarda lisans tamamlama programları açılmaya devam edilecektir.