Sağlıkçı Erdoğan'a kızgın

Sağlıkçılar, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, Ankara Numune Hastanesi ve Şişli Etfal'in satılabileceğine ilişkin sözlerine tepki gösterdi.

ANKARA - Sağlıkçılar, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, Ankara Numune Hastanesi ve Şişli Etfal'in satılabileceğine ilişkin sözlerine tepki gösterdi. Dün, Numune Hastanesi'nde toplanan Ankara Tabip Odası ile Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Ankara Şubesi üyeleri, Erdoğan'ı protesto etti. Protestocular, 'Kimin malını kime satıyorsun?', 'Devren satılık hastane-Müracaat hükümet' yazılı pankartlar taşıdı ve sloganlar attı.
Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Füsun Sayek de, bir toplantı yaparak şunları söyledi: "Başbakan, 'Bir hastaneye girdim, kokudan burnum kırıldı. Burada çalışan doktor olmuş, ama adam olamamış' gibi sözler söyledi. Başbakan'ın hakaret ederek söyledikleri, Türk halkının sağlığının gasp edilmesine yöneliktir. Hastaneleri sattırmayacağız. TTB Merkez Konseyi 2. Başkanı Metin Bakkalcı da, "Erdoğan, hiçbir değer tanımayan tüccar edasında" dedi.
Başbakan ne demişti?
Erdoğan, 26 Ocak ve 5 Şubat'ta yaptığı konuşmalarda, Şişli Etfal ve Ankara Numune Hastanesi gibi şehir merkezlerindeki hastaneleri kat karşılığı vereceklerini açıklamıştı. Erdoğan ayrıca, İstanbul'da bir hastaneye yaptığı ziyareti anlatırken de, "Başhekimin lavabosu evlere şenlik. Başhekimin lavabosu hijyenden, sterilizasyondan yoksunsa bizim durumumuz ne olacak" diye konuşmuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7375887375880

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.