Sağlıkçılar yine işbırakıyor

Sağlık çalışanları, 'nitelikli hizmet, insanca yaşanabilir, herkesin ücretsiz yararlanabildiği bir sağlık hizmeti' için 10-11 Mart'ta Türkiye genelinde işbırakacak.

ANKARA - Sağlık çalışanları, 'nitelikli hizmet, insanca yaşanabilir, herkesin ücretsiz yararlanabildiği bir sağlık hizmeti' için 10-11 Mart'ta Türkiye genelinde işbırakacak. KESK Genel Başkanı Sami Evren, Eğitim-Sen Genel Başkanı Alaattin Dinçer ve SES Genel Başkanı İsmail Tombul, dün ortak bir toplantı düzenledi.
Evren, eylem süresince, acil hastaların tedavisinin yapılacağını ve halkın mağdur edilmeyeceğini söyledi. Tombul da, sağlıktaki sorunlar çözülünceye, halkın ve sağlık çalışanlarının lehine düzenlemeler yapılıncaya kadar eylemlerin süreceğini belirtti.
TTB Merkez Konseyi Başkanı Füsun Sayek de, ayrıca yaptığı açıklamada,
'ücret, iş güvencesi ve sağlık hakkı' talepleri çerçevesinde, sağlık çalışanlarının işbırakma eyleminin sonuç alınıncaya kadar sürdürüleceğini söyledi. Hekimler ve sağlık çalışanlarının bir bütün olarak daha önce görülmeyen ölçüde süreci sahiplendiklerini anlatan Sayek, halktan da destek istedi.