Sağnak yağış ve fırtına uyarısı

Sağnak yağış ve fırtına uyarısı
Sağnak yağış ve fırtına uyarısı
Meteoroloji'den yapılan hava tahmin raporunda Trakya'da görülen ve sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlara sebep olması beklenen bulut kütlelerinin, gelişerek yerel kuvvetli yağış, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yer yer lokal dolu yağışlarına sebep olması beklendiği belirtildi.

RADİKAL-Meteoroloji'den yapılan hava tahmin raporunda, İstanbul radarından alınan verilere ve yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; Trakya’da görülen ve sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlara sebep olması beklenen bulut kütlelerinin, gelişerek yerel kuvvetli yağış, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yer yer lokal dolu yağışlarına sebep olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği vurgulandı.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan başka bir açıklamada ise  Antalya, Muğla, Burdur ve Isparta'da hava parçalı bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak geçecek.

5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

Hava sıcaklığı iç kesimlerde 2 ile 4 derece azalacak. Rüzgar, güney yönlerden orta kuvvette, iç kesimlerde kuvvetli, öğleden sonra yer yer fırtına şeklinde esecek. Yağışların akşam saatlerinde Muğla merkez ile Bodrum, Yatağan, Kavaklıdere, Milas, Ula ve Köyceğiz ilçelerinde, Antalya'nın Konyaaltı, Döşemealtı ve Kemer ilçelerinde, Isparta merkez ile Sütçüler, Aksu, Yenişarbademli, Şarkikaraağaç, Eğirdir ve Gelendost ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

FIRTINA UYARISI
     
Denizlerde ise rüzgar, Marmaris-Kaş arasında akşam saatlerine kadar fırtına şeklinde esecek. Rüzgar, iç kesimlerde güney yönlerden kuvvetli, öğleden sonra yer yer fırtına şeklinde olacak. Marmaris-Kaş arasında dalga yüksekliğinin 3,5 ile 4,5 metre civarında olması tahmin ediliyor.

DHA