Sahibinden satılık çocuk!

12 yaşındaki kızını iki kez başlık parasıyla sattı

 

ÇORUM - Sungurlu ilçesinde 12 yaşındaki K.A.’nın, babası tarafından iki kez başlık parası karşılığında zorla evlendirildiği ortaya çıktı. K.A. önce dört inek karşılığında 29 yaşındaki biriyle imam nikâhıyla evlendirildi, geçinemeyerek evine dönünce de 10 bin lira karşılığında bir başkasına verildi. K.A., babasından gördüğü şiddet yüzünden çocuğunu da düşürdü.
Kurbağalı köyünde Şükrü A, kızı K.A’nın, yaklaşık sekiz ay önce 29 yaşındaki inşaat işçisi Kamber Bostan ile dört inek karşılığında imam nikâhıyla birlikte yaşamasına izin verdi. Ankara’ya taşınan ve hamile olduğu öğrenilen K.A, bir süre sonra, Kamber Bostan’la anlaşamadığı gerekçesiyle Sungurlu’nun Kurbağalı köyünde yaşayan babasının evine döndü. Kızının eve dönmesini kabul etmeyen baba Şükrü A, zaman zaman, kızına şiddet uyguladı. 28 Aralıkta fenalaşan K.A, Sungurlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada yapılan muayenede, bebeğin ölü olduğunu anlayan doktorların müdahalesiyle bebek alındı.
Bu arada, yaklaşık 20 gün önce ilçe merkezinde bir işyerinde garsonluk yaptığı ve K.A ile daha önceden sevgili olduğu öğrenilen 20 yaşındaki Gökhan Türk, köye giderek kızla evlenmek istediğini söyledi. Baba Şükrü A, kızı K.A’yı 10 bin TL ‘başlık parası’ karşılığında verebileceğini söyledi. Gökhan Türk, paranın 3 bin TL’lik bölümünü vererek, K.A ile yaşamaya başladı.
Aradan geçen sürede paranın geri kalan bölümünü alamayan K.A’nın ailesi, akşam saatlerinde Gökhan Türk’ün yanına gelerek, 7 bin TL’yi ödemesini istediler. Gökhan Türk’ün paranın geri kalanını vermeyeceğini söylemesi üzerine aileler arasında başlayan tartışma kavgaya dönüştü. Kavgaya müdahale eden polis, aileleri polis merkezine götürdü. Aileler neden kavga ettiklerini anlatınca olay ortaya çıktı.
Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan kızın babası Şükrü A. ve ikinci eşi Gökhan Türk “küçük yaşta çocuğun cinsel istismarı” suçundan tutuklandı. (aa)


  http://www.radikal.com.tr/9758819758816

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Utanmaz... - M. Sabri

  İşte çocuklarını sermaye gibi gören bir zihniyet daha. Böylelerine utanmaz denmez de ne denir?

  Takvime baktım - B.E.R.İ.L

  Bu haberi okyunca, yerimden kalktım. Üşenmedim gittim takvime baktım. Burada yıl iki bin on. Orada kaç? Kaç kızım, kaç!

  Hoşunuza gitmemesi gerçeği değiştirmez... - tayfur koseoglu

  Birleşmiş Milletlerin son araştırmasında Türkiye kadın-erkek eşitliğinde 125 ülke arasında 121.sırada bulunuyor.Sadece adaletsiz değil,haberdeki kız çocuğunun başına gelenler de gösteriyor ki,Türkiye dünyadaki en büyük açık hava genelevidir!Bunu 'törelerimiz,adetlerimiz,yaşam tarzımız' v.s. ile açıklamak da bu adaletsizlik ve ahlaksızlığa ortak olmak demektir.

  ahlaksızlığı batıda arayanlara - AKİL ADAM

  en güzel örnek budur.kız çocukları bu tip ailelerin elinden alınmalıdır.bunun çocuk pornografisinden farkı nedir?işte size suç unsuru.bu bir, ikincisi ise,insan onuru.insanlar,çocuklar, para ile alınıp satılamaz.cariye ve kölelik dönemi geride kalalı yüzyıllar oldu.

  konu ile ilgili cevaplanmamış sorular - yildizzdilek

  neden sadece baba ve ikinci eş tutuklanmış? annenin, ilk eşin, bebeğin alındığı hastane ameliyattan sonra gerekli yerlere bilgi vermeyen, çocuğun tekrar eve dönmesine izin veren personelin de tutuklanması gerekmiyor mu? ayrıca ikinci eşinin daha önce sevgilisi olduğu yazılmış 12 yaşındaki bir kız için mümkün mü bu? yoksa sadece babasının kendine bir bahane bulma yöntemi mi? hiçbir şekilde kabul edilemez bir durum tabi ki ama kızın biyolojik yaşı 12 mi yoksa geç mi kayıt ettirilmiş?

  Yazık - canilecanan.com

  12 yaşındaki bir insan evladı ikinci kez evlendiriliyor. "Evlenme" derken resmi bir şey yok, bir garantisi yok. Babasından yediği dayakla çocuğunu düşürmüş. Muhtemelen sevginin ne olduğunu bilmiyor. Baba sevgisini dersen zaten görmemiş. Kaybetme duygusunun da olmadığını sanıyorum. Yeni beraberliğinden yeni çocukları olur, onlar da bu fakirlik-cehalet denizinde kulaç atar. Zaten inşallah Başbakanımızın önerdiği gibi herkesin en az 3 çekmesiyle ülkemiz kalkınacak.