Sahiden de 'film gibi'

Çalışmak için gittiği Almanya'da Alman bir kadınla evlenen, ancak bu evlilikten doğan bebeğini göremeden Türkiye'ye dönmek zorunda kalan baba, 38 yıl sonra oğlu ile Bolu'da buluştu.

BOLU - Çalışmak için gittiği Almanya'da Alman bir kadınla evlenen, ancak bu evlilikten doğan bebeğini göremeden Türkiye'ye dönmek zorunda kalan baba, 38 yıl sonra oğlu ile Bolu'da buluştu.
Mengen'e bağlı Çubuk Köyü'nde yaşayan Cahit Çabuk, 1960'lı yıllarda aşçı olarak gittiği Almanya'da, bir Alman kadınla evlendiğini belirterek, o dönemin şartları gereği Türkiye'ye dönmek zorunda kaldığını, döndükten kısa süre sonra bir oğlunun olduğunu öğrendiğini söyledi.
Terminalde gözyaşı
Çubuk, yıllar boyunca oğluna ulaşmaya çalıştığını ve Alman vatandaşı olan oğlunun 38 yıl sonra adını ve adresini öğrendiğini belirterek "Oğluma kavuşabilmek için bütün yolları denedim. Sonunda Almanya'da yayın yapan ARD televizyonuna başvurarak oğlumla beni kavuşturmalarını istedim" diye konuştu.
Saatlerce Mengen Otobüs Terminali'nde oğlunu bekleyen Çubuk, iki çocuk babası olan oğlu Atilla Feder'i yolculuk yaptığı otobüsün kapısında karşıladı. Çabuk ile Atilla Feder birbirlerine sarılarak uzun süre gözyaşı döktüler. Çevrede bulunan vatandaşların da gözyaşlarını tutamadığı bu buluşma anı, baba ile oğlun hikâyesini haber yapmak üzere Mengen'e gelen Alman ARD televizyonunca da görüntülendi.
38 yıl sonra kavuştuğu oğlunu Türkiye'de evlendiği eşi ve bu eşinden olan dört kızından birisiyle tanıştıran Cahit Çabuk, kavuşmayı, terminalde bu anı bekleyen davul ve zurna eşliğinde çiftetelli oynayarak kutladı. Almanya'da yaşadığını söyleyen Atilla Feder ise kendisinin de yıllar boyunca babasının izini aradığını anlatarak "Babam bana ulaştığında ilk olarak onunla telefonla konuştum. Türkiye'ye gelinceye kadar sevinç ve heyecandan ölecektim. Bugün dünyanın en mutlu insanı benim. Babamın yeni ailesinin bana çok sıcak davranması da beni duygulandırdı" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7540137540130

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.