Sahil Güvenlik Knidos'ta hayat kurtardı

Ege'nin ortasında kalp krizi geçiren İsrailli işadamının imdadına Sahil Güvenlik yetişti. Tekneyle İsrail'den yola çıkan 58 yaşındaki Mandler Snader ile 47 yaşındaki arkadaşı Doron Sharow, bir süre Bodrum Limanı'nda konakladıktan sonra Gökova'ya yelken açtı.

MUĞLA - Ege'nin ortasında kalp krizi geçiren İsrailli işadamının imdadına Sahil Güvenlik yetişti. Tekneyle İsrail'den yola çıkan 58 yaşındaki Mandler Snader ile 47 yaşındaki arkadaşı Doron Sharow, bir süre Bodrum Limanı'nda konakladıktan sonra Gökova'ya yelken açtı. Ancak Kara Ada ile Datça'nın Knidos Burnu arasındaki denizcilik açısından 'zorlu' bölgeye geldiklerinde, tekneyi kullanan Snader kalp krizi geçirdi. Yat kullanmayı bilmeyen Sharow panik içinde cep telefonuyla D-Marin Marina'yı ararken dümeni boşta kalan 14 metrelik yat sert rüzgâr ve dalgaların etkisiyle açık denize sürüklenmeye başladı.
Bu sırada Bodrum-Turgutreis arasında devriye gezen 1 No'lu Sahil Güvenlik botu, yardım çağrısını duydu ve 10 dakikada tekneye ulaştı. Bodrum'a yetiştirilen Snader'in sağlık durumu iyi. Sharow ise, "Askerler çok kısa zamanda geldi. Çok teşekkür ediyorum" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/8478748478740

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.