Sahil Güvenlik yasta

Kumluca ilçesi yakınlarında önceki gece görev uçuşu sırasında denize çakılan Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait helikopterdeki dört kişilik personelden ikisi şehit oldu, ikisine ise henüz ulaşılamadı.

ANTALYA - Kumluca ilçesi yakınlarında önceki gece görev uçuşu sırasında denize çakılan Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait helikopterdeki dört kişilik personelden ikisi şehit oldu, ikisine ise henüz ulaşılamadı.
İzmir-Aksaz-Antalya güzergâhında önceki gün görev uçuşuna çıkan, deniz kıdemli pilot yüzbaşı Süleyman Satır komutasındaki Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait AB 412 EP tipi helikopter, akşam Antalya'dan dönüşe geçti. Helikopter, saat 21.45 sıralarında Adrasan beldesi açıklarında denize düştü. Yüzbaşı Süleyman Satır ile üsteğmen Bülent Sarıkaya kayboldu, radar kıdemli çavuş Aydın Canpolat ve radar kıdemli çavuş Mevlüt Pekdemir'in ise cesetleri bulundu.
İki helikopter, iki firkateyn ve dört hücumbot beş kilometrekarelik alanı ararken, SAT komandoları ve dalgıçlar deniz dibini tarıyor. Helikopterinin düştüğü Hacivat Burnu'nda derinliğin yer yer 100 metreye ulaştığı, akıntının da etkisiyle bölgede balıkadamların çalışmalarını sürdüremediği öğrenildi. Sualtında çalışacak özel bir cihaz, dün İstanbul'dan havayoluyla bölgeye gönderildi. (dha, aa)


    http://www.radikal.com.tr/7535817535810

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.