Şahin: O şahsın sözleri ne bilimsel ne de insani

Şahin: O şahsın sözleri ne bilimsel ne de insani
Şahin: O şahsın sözleri ne bilimsel ne de insani

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, otizmli çocuklarla ilgili sözlere ateş püskürdü.

Otizmli çocukların doğuştan ateist olduklarını söyleyerek şimşekleri üzerine çeken Adana Otistik Çocuklar Sağlık ve Eğitim Derneği Başkanı Fehmi Kaya'ya bir tepki de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'den geldi.

ANKARA - Dün açıklama yapan Adana Otistik Çocuklar Sağlık ve Eğitim Derneği Başkanı Sosyolog Fehmi Kaya'nın sözlerine bir tepki de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'den geldi.

Bakan Şahin, kendi Twitter hesabından bu açıklamaya adeta ateş püskürdü. Şahin’in twitter hesabından şu sözlere yer verildi:


"Otizmli çocuklarımızla ilgili bir şahsın basında da yer alan ifadeleri ne bilimsel gerçeklere, ne vicdana ne de insanlığa sığıyor. Bizler yaptığımız çalışmalarla, gözlemlerimizle Otizmli çocuklarımızın ailelerinin ne büyük fedakarlıklarla onları yetiştirdiğini biliyoruz.”

Aileler bu sözlerden incinmiştir. Haklılar. Sonuna dek onların yanındayız. Üstelik Otizmli çocuklarımızın eğer doğru yönlendirilirlerse ne büyük başarılara imza attığını da görüyoruz. 2 Nisan'da Türkiye 'nin ilk Otizm Eylem Planı'nı açıkladık. Çalışmalarımızla onlar için daha güzel bir gelecek planlıyor, otizmli çocukların gözlerindeki ışığın çok daha parladığı günleri hedefliyoruz."


TODEV'DEN DE AÇIKLAMA
Türkiye Otistiklere Destek ve Eğitim Vakfı (TODEV) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Usta, "otistik çocukların ateist olduğu" iddiasıyla ilgili yazılı bir açıklama yaparak, "Ateizm, tanrı ve diğer metafizik inançları reddetme yönündeki bilinçli bir tercihtir. Dolayısıyla otizmli dahi olsa bir insan ateist doğamaz" değerlendirmesinde bulundu. 


AA


  http://www.radikal.com.tr/113077611307761

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  gaf - kaşınan adam

  Sayın Bakan bu tür bürokratları alıp buralara getirp onlara sorumluluk kim veriyor?O adam oraya gökten inmedi ya.Siz 11 yıldır iktidardasınız ve devlet kadrolarına siyasi ideolojinize ters bir Allahın kulunun gelemeyeceğini 3 yaşındabir çocuk dahi bilir.Peki o halde bu kişinin size ters gelecek bir takım laflar etmesi de mümkün değilken, bu kişinin söylediklerini sahiplenmeniz gayet doğalken, neden karşı çıkıyorsunuz.Bunu sorusu gayet basit ; kamuoyu ideolojinizde olan ancak henüz kabul edilmesi zaman gerektiren fikirlere tepki göstereğinden çok eminsiniz ve kamuoyu ile ters düşmek gafletine düşmek istemiyorsunuz.Halkı bu tür fikirlere yavaş yavaş alıştırıp sonra günün birinde düşüncelerinizi uygulamaya koymak iktidarınızın her zaman izlediği yol olduğundan ,bu olay karşısında gösterdiğiniz tepki vatandaşın gazını almaktan ibarettir.