Şahin: TRT'de kaç kişi var bilmiyorum

ANKARA - TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, “Siz şimdi bunu da manşet yaparsınız” dediği medya temsilcilerine, TRT’de kaç kişinin çalıştığını bilmediğini itiraf ederken sadece kadrolu personel sayısının 7 bin küsur olduğunu söyledi. 
Şahin dün TRT Genel Müdürlüğü’nde, gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle sohbet etti. TRT’nin artık dünya medyalarıyla da rekabet etmek istediğini belirten Şahin, idari yapılanmada değişiklikler yaptıklarını ve 200’ün üzerindeki kadro unvan sayısını 90 seviyesine indirdiklerini anlattı. Şahin “Teknolojik yeniliklerle yıllık 10 trilyonun üzerinde enerji tasarrufu sağladık. 12 Ekim itibarıyla yeni bir sayfa açacağız. Bu ay müzik ve Arapça kanalımızı açacağız” dedi.

‘Siz şimdi manşet yaparsınız!’
TRT Genel Müdürü, kurumda kaç kişinin çalıştığı yönündeki bir soruyu ise şöyle yanıtladı:
“Siz şimdi bunu da manşet yaparsınız ama TRT’de kaç kişinin çalıştığını bilmiyorum. Sözleşmeli, akitli, geçici akitli personelin tam sayısını belirleyemedim. Meclis sorsa da aynı cevabı vereceğim. Klasik yöntem dışında personel alınmasın diye genelge yayımladım. İstanbul Bölge Müdürlüğü yine bu usulle eleman alınca, kendi atadığımız kişileri görevden aldık. Sadece kadrolu personelin sayısını veriyorum. O da 7 bin küsur.” (Radikal)