Şahin: TSK'nın bana ihtiyacı yok

İSTANBUL - Ergenekon soruşturmasının tutuklularından eski Özel Harekât Daire Başkanvekili ve Susurluk davasının hükümlüsü İbrahim Şahin bir basın açıklaması yaparak 12 Şubat 2009 tarihli Genelkurmay Başkanlığı’nın kendisi hakkında yaptığı açıklamanın doğru olduğunu belirtti. Şahin, Ergenekon davasının tutuklu sanıkları vasıtasıyla gazetecilere ulaştırdığı kendi el yazısı açıklamasında şu ifadeler yer aldı: ‘Genelkurmay Başkanlığı’nın 12 Şubat 2009 tarihli açıklamaları doğrudur. Benim Genelkurmay Başkanlığı ve Genelkurmay Başkanımız ile hiçbir görüşmem olmamıştır. Savcılık makamında ifade verirken böyle bir soruyla da karşılaşmadım. 70-80 soru ise bana hiç sorulmadı. Fakat TSK’larını hedef alan bu sorular sanki sorulmuş gibi ifade tutanağında cevap hanesine boş olarak yazılmış. Soruların yüzde 70’i emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin üzerine hazırlanmış. Cezaevinde tanıma şerefine eriştiğim emekli Tuğgeneral Veli Küçük ile İP Genel Başkanı Doğu Perinçek ile bu partinin diğer mensupları üzerine yoğunlaşmıştı. Sorgulama tamamen TSK’larını
hedef aldığından birçok soruda
susma hakkımı kullandım. Ayrıca TSK’nın benim gibi hasta ve eski mahkûma da bir ihtiyacı yoktur. Tüm gerçekler mahkeme safahatında ortaya çıkacaktır. Türk milletinin ilelebet payidar olması dileğiyle...” diyor. 

Şahin’in kulak pili bitti
Öte yandan Şahin dün Şişli Etfal Hastanesi’ne götürüldü. Şahin’in hafıza durumuyla ilgili rapor almak için hastaneye gittiği ancak biyonik kulak pilinin bitmesi nedeniyle doktorlarla iletişim kuramadığı belirtildi. (Radikal)?