Şahin: Vatandaşın zaten bir sigarası kaldı...

PKK'nın elindeki askerlerle ilgili sözleri nedeniyle tepki çeken Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, dün tiryakilerin gönlünü fethetti.

BODRUM - PKK'nın elindeki askerlerle ilgili sözleri nedeniyle tepki çeken Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, dün tiryakilerin gönlünü fethetti. Şahin, Meclis'in gündemindeki sigara yasağıyla ilgili, "Vatandaşın elinde bir sigarası kaldı, ona da fazla müdahale etmeyelim" dedi.
Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, açılışlar yapmak için gittiği Bodrum'da dün Güvercinlik Köyü'ndeki Jandarma Karakol Komutanlığını ziyaret etti. Bakan Şahin burada, Muğla'nın sorunlarıyla ilgili Vali Lütfi Yiğenoğlu'ndan bilgi aldı. Şahin, daha sonra Güvercinlik Köyü'nde köylülerle bir süre sohbet etti. Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Bakan Şahin, 'Tütün mamullerinin zararlarının önlenmesine ilişkin kanun teklifinin TBMM Adalet Komisyonu'nda benimsenmesine' ilişkin bir soru üzerine şöyle konuştu:
"Doğrusu teklifi ben okumadım. Basına yansıdığı kadarıyla birçok yerde sigara içme yasağı getiriyor. Ben şöyle düşünüyorum, vatandaşımızın zaten elinde bir sigarası kaldı. Ona da fazla müdahale etmeyelim. Söz konusu kanun teklifinin görüşülürken maddelerinin Türkiye gerçeklerine uygun şekilde yeniden gözden geçirilmesinde yarar var. Hassas davranarak bazı hükümler getirirsiniz. Sonra uygulayamazsınız. Bu sefer de vatandaşın Meclis'in çıkardığı yasalara karşı olan güvenini sarsmış olursunuz."