Sahte diplomalı damat 2 yılda 423 bin lira almış

Sahte diplomalı damat 2 yılda 423 bin lira almış
Sahte diplomalı damat 2 yılda 423 bin lira almış
Yasadışı dinlemeler soruşturmasında 'Resmi belgede sahtecilik ve dolandırıcılık' suçlamasıyla tutuklanan, eski Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün kardeşinin damadı Hasan Başaran, TÜBİTAK'taki 2 yıllık görev süresi boyunca 423 bin lira almış.

RADİKAL - Yasadışı dinlemeler soruşturmasında ‘ Resmi belgede sahtecilik ve dolandırıcılık’ suçlamasıyla tutuklanan, eski Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün kardeşinin damadı Kamu Sertifikasyon Yöneticisi Hasan Başaran’ın TÜBİTAK’taki 2 yıllık görev süresi boyunca kurumdan 423 bin lira aldığı bildirildi.

Askerlik şubesi de Başaran’dan sahte diploma ile kısa dönem askerlik yapması konusunda savunma istedi.

HARCAMALARI DA İNCELEMEDE
Hürriyet gazetesinden Mesut Hasan Benli'nin haberine göre, TÜBİTAK’taki Cemaat yapılanması iddialarıyla ilgili sürdürülen soruşturmada Başaran, ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği ve yüksek lisans diplomalarının sahte olduğunun anlaşılması üzerine 16 Ocak 2014’de tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Soruşturmayı yürüten Savcı Serdar Coşkun, Başaran’ın sahte diplomasını kullanarak kendisine ne kadar ödeme yapıldığını TÜBİTAK’a sormuştu. TÜBİTAK, savcılığa gönderdiği yanıtta Başaran’a görev yaptığı 2 yıllık süre boyunca yaklaşık 423 bin TL ödeme yapıldığını bildirdi. Savcılık kaynakları, Başaran’ın yaklaşık 7 yıl Kocaeli Belediyesi’nin şirketi KENT KONT’ta müdürlük yaptığı döneme ilişkin ücret bilgilerinin de gelmesi ile kendisine devlet tarafından yapılan ödeme miktarının artacağına dikkat çekti. Savcılığın, MASAK aracılığıyla, Başaran’ın aldığı paraları nerelere harcadığını da incelettiği öğrenildi.

'Sahtekar damat' maaşları geri ödeyecek!

ASKERLİK ŞUBESİ SAVUNMA İSTEDİ
Sahte diploma ile kısa dönem askerlik yapan Başaran için Kocaeli Askerlik Şubesi de harekete geçti. Şube, savcılık aracılığıyla, cezaevinde bulunan Başaran’ın sahte diploma ile kısa dönem askerlik yapması konusunda savunmasını istedi. Başaran’ın soruşturma kapsamında dava açılması ve cezasını çekmesi halinde, kalan askerlik hizmetini er olarak tamamlamak üzere askere alınacağı belirtiliyor. Başaran savcılık sorgusunda, “Bedelliden yararlanır mıyım?” diye sormuştu.
Eski bakan Nihat Ergün: Damadın sahtekarlığından haberim yoktu


  http://www.radikal.com.tr/128471412847144

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  sahte damat - user976842

  Kesinlikle aldığı maaşı iade edeceğini sanmıyorum.

  damat ta mı paralel... - user737287

  Herkese paralel deyip halkı uyutmaya çalışanlar foyanız meydana çıktı.. tüm kurumlara akrabalarınızı sahte diplomalar ile yerleştirmişsiniz... hepiniz yargılanacaksınız..

  Patek Philippe ile ödüllendirilmeli... - OTRANBOGA

  Bu adam önce yılın adamı seçilip, sonra da 900 bin gaymelik bir Patek Philippe ile kesinlikle ödüllendirilmelidir....

  BEDDUA ETMEK SUÇ MU? DEĞİLSE EN BÜYÜK BEDDUAYI YAPIYORUM. - m.rozbilen

  Kurduğunuz bu düzeninizden ve sizden tiksiniyorum. Allah sizi bildiği gibi yapsın. Elimizde kalan tek sermayemiz olan "hakkımızı helal etmemek"'ten başka ne yapabiliriz? Başkaldırsak yasak, sokağa çıksak yasak, hak aramak yasak. Peki nasıl başedeceğiz? Durduğumuz yerde hak verilmediğine ya da suçludan hesap sorulmadığına göre...