Sahte kimliğin sahibi, Ersöz'ün bacanağıyla dost

Sahte kimliğin sahibi, Ersöz'ün bacanağıyla dost
Sahte kimliğin sahibi, Ersöz'ün bacanağıyla dost

Levent Ersöz?den, Gülcü?nün kimliği çıkmıştı.

BURDUR - Ankara’da yakalanan Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz’ün kullandığı kimliğin sahibi  Mehmet Orhan Gülcü, Ersöz’ün bacanağıyla arkadaş çıktı.
Burdur Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’nde verdiği ifadede Levent Ersöz’ü ve onunla ilişki kuracak kişileri tanımadığını söyleyen Gülcü, Ersöz’ün bacanağı Cengiz Candan ile yakın arkadaş olduğunun öğrenilmesi üzerine, “Cengiz Candan ile Burdur’da çocukluktan beri samimi arkadaşız. Aynı devrede okula gittik, çocukluğumuz birlikte geçti. Zaman zaman görüşüyoruz. Ancak paşayı (Levent Ersöz) tanımıyorum” diye konuştu.
Burdur’da oturan Cengiz Candan’ın emekli Tuğgeneral Levent Ersöz’ün baldızı Ömür Candan ile evli olduğu ve ticaretle uğraştığı belirtildi.
Bu arada Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz’ün eşinin de Burdurlu olduğu belirtildi.
SSK memurluğundan emekli Mehmet Orhan Gülcü, dün Ersöz’ün yakalanmasından sonra poliste verdiği ifadeyi anlatırken,, “Orada ifadem alınırken bana iki tane kimlik fotokopisi gösterdiler. İki nüfus cüzdanında da kimlik bilgileri bana aitti ama fotoğraflar bana ait değildi” dedi. 23 Eylül 2008 tarihinde pasaport çıkarttığını ancak daha sonra yurtdışına gitmekten vazgeçtiğini söyleyen Gülcü, pasaportunu da hiç kaybetmediğini de söyledi. (dha)